Vidzemes tirgus vēsture
1902. gada 15. oktobrī tiek atklāti divi Aleksandra (tagadējā Vidzemes) tirgus paviljoni un pārvaldes ēka Brīvības un Matīsa ielu stūrī.
Tirgus darbojās jau kopš 1876. gada – tagadējās Jaunās Ģertrūdes baznīcas vietā, kur tas izveidojies pie artēziskās akas, jeb Lielā pumpja, bet 1902. gadā to pārceļ uz labiekārtu teritoriju, kur tas atrodas arī šodien.
Tirgus ēkas celtas eklektisma stilā ar metāla formu pārsegumiem – pēc arhitekta Reinhoda Šmēlinga projekta. Tirgus paviljoni būvēti stingri atbilstoši savai funkcijai. Garo, plašo ēku, kas sānskatā ir visai vienmuļa, atdzīvina rotaļīgie frontoni, kuru pacēlums nosedz augstā jumta konstrukciju. Viens no paviljoniem bija pirmā slēgtā tipa tirdzniecības halle Rīgā, paredzēta gaļas tirdzniecībai. Otrs – atklātā halle – tirdzniecībai ar citiem pārtikas produktiem.
Tirgus celtniecības kopējās izmaksas tolaik bijušas 235 tūkstoši rubļu.
Izmantota informācija no laikraksta Diena 31.10.2009.
