Vidzemes tirgus

“Lauku labumi pilsētas viducī” – vārdi, kas raksturo Vidzemes tirgu, kas pēdējā laikā piedzīvojis un vēl piedzīvos daudz pozitīvu pārmaiņu, atbrīvojoties no pagātnes sārņiem un kļūstot par mūsdienīgu un sakārtotu iepirkšanās vietu, kur iegādāties kvalitatīvu un augstvērtīgu Latvijas zemnieku produktus un citas preces.

VĒSTURE

Vidzemes tirgus darbojas jau kopš 1876. gada – tagadējās Jaunās Ģertrūdes baznīcas vietā, kur tas izveidojies pie artēziskās akas, jeb Lielā pumpja. Tas bija otrais lielākais pārtikas preču tirgus tūlīt aiz Daugavmalas tirgus. Vidzemes tirgus radies tāpēc, ka priekšpilsētas iedzīvotājiem aizkļūt līdz Daugavmalas tirgum un ar iepirkumiem atkļūt no tā bijis visai apgrūtinoši, līdz ar to pilsētas vadība ierādījusi vietu priekšpilsētas tirgum.

Tirgoties gribētāju bijis daudz, tāpēc 1897.gadā tas pārcelts uz tagadējo atrašanās vietu Brīvības un Matīsa ielas stūrī. Vidzemes tirgus bija pirmais Rīgā, kurā izbūvēti labiekārtoti paviljoni. 1902. gada 15. oktobrī tika atklāti divi Aleksandra (tagadējā Vidzemes) tirgus paviljoni un pārvaldes ēka Brīvības un Matīsa ielu stūrī. Viens no paviljoniem – pirmā slēgtā tipa tirdzniecības halle Rīgā – paredzēta gaļas tirdzniecībai. Otrs – atklātā halle – citu pārtikas produktu tirdzniecībai. Tirgus celtniecības kopējās izmaksas tolaik bijušas 235 tūkstoši rubļu

Tirgus ēkas celtas eklektisma stilā ar metāla formu pārsegumiem – pēc arhitekta Reinhoda Šmēlinga projekta. Tirgus paviljoni būvēti atbilstoši savai funkcijai. Garo, plašo ēku, kas sānskatā ir visai vienmuļa, atdzīvina rotaļīgie frontoni.

UZZINI VAIRĀK

Vidzemes tirgū lauku labumu netrūkst

DARBA LAIKS

Pirmdiena – sestdiena:
no plkst. 7.00 līdz 19.00

Svētdiena:
no plkst. 7.00 līdz 17.00

Mēneša pirmajā 
pirmdienā:
no plkst. 15.00 sanitārā diena, kad tirgus slēgts

PIRCĒJU ĒRTĪBAI

Vidzemes tirgū pircējiem un tirgotājiem ir iespēja iebraukt arī ar savu personisko transportu.

  • Vieglajiem transportlīdzekļiem iebraukšana un stāvēšana Vidzemes tirgū līdz 3 stundām maksā Eur 0,70 stundā, sākot ar ceturto stundu tiek piemērots dienas tarifs Eur 2,84.
  • Maksa par iebraukšanu un stāvēšanu Vidzemes tirgū preču piegādei kravas transportlīdzekļiem ir Eur 2,40 stundā.
KONTAKTINFORMĀCIJA
FOTOGALERIJA
PrintEmailFacebookTwitterLinkedInGoogle+PinterestPocket