16 Jūn 2017

Jāņu ielīgošana un Līgo svētku gadatirgus Rīgas Centrāltirgū

Nav komentāru

Ceturtdien, 22. jūnijā no plkst. 11:00 līdz 14:00 Rīgas Centrāltirgus aicina uz Jāņu ielīgošanas pasākumu Nēģu ielas laukumā. Svētku programmas ietvaros ikviens Centrāltirgus apmeklētājs varēs baudīt priekšnesumus, izzināt siera siešanas tradīcijas, iepazīties ar Jāņu zāļu noslēpumiem un ļauties tradicionālajām dejām un dziesmām.

Nēģu laukuma viducī latvju dejas spēku izdejos tautas deju kolektīvs “Dzērve”, savukārt latvju dziesmas spēku izdziedās vokālais ansamblis „Spuldzītes aizvējā”. Perkusiju un bungu priekšnesums ap ugunskuru ievadīs Saulgriežu dejas ritmā!

Pasākuma apmeklētāji varēs piedalīties radošajās darbnīcās un izzināt latvju spēka zīmju nozīmi, darinot koka piespraudes. Tāpat gan lielajiem, gan mazajiem būs iespēja rotāties ar Jāņu zāļu vainadziņiem un piespraudēm.

Visas dienas garumā 22., 23. un 24. jūnijā Centrāltirgū un Āgenskalna tirgū norisināsies Līgo svētku gadatirdziņš, kurā viesosies un ar savu veikumu dalīsies gan Jāņu zāļu lasītāji, gan dažādu amatu meistari – rokdarbnieki, gardumu mājražotāji, amatnieki.

Pasākuma laikā pie mums viesos Valsts ugunsdzēsības un drošības dienesta pārstāvji, un visiem interesentiem būs iespēja iepazīties ar ugunsdzēsēju arodu, tā lomu drošības jautājumos, kā arī tuvumā aplūkot ugunsdzēsēju mašīnu un tās aprīkojumu.

Aicinām ielīgot Jāņus ceturtdien, 22.jūnijā Rīgas Centrāltirgus Nēģu ielas laukumā, un ļauties maģiskajai Līgo svētku gaisotnei, kas vedinās uz Latvijas dabas spēcinošās enerģijas apzināšanos un latvisko tradīciju turpināšanu.

Uz tikšanos krāsainākajā vietā pilsētā – Rīgas Centrāltirgū!

RCT_ligo

PrintEmailFacebookTwitterLinkedInGoogle+PinterestPocket
[augšup]

Komentēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *