22 Jūl 2016

Rīgas Centrāltirgū atklās fotoizstādi “Centrāltirgus. Iesakņojies”

1 komentārs

2016. gada 29. jūlijā plkst. 11.00 Rīgas Centrāltirgus sakņu paviljonā tiks atklāta fotoizstāde “Centrāltirgus. Iesakņojies”. Izstādē būs aplūkojamas no Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja krājuma iegūtās vēstures foto liecības un mūslaiku tirgus dzīves kadri fotogrāfa Jāņa Saliņa skatījumā, ļaujot pamanīt un novērtēt vairāku desmitgažu gaitā pieredzētās pārmaiņas tirgū un tuvākajā apkārtnē.

“Kopš atklāšanas Centrāltirgū mītas dažādas valūtas, mainīts arī nosaukums, tomēr no paaudzes paaudzē rīdzinieku paražās un apziņā Centrāltirgus ir iesakņojies kā koša un mūžam rosīga vieta pašā galvaspilsētas centrā, kur zemnieki un tirgotāji ik dienas sastop savus pircējus. Centrāltirgus arhitektūru un īpašo atmosfēru arvien aktīvāk brauc izbaudīt arī ārvalstu ceļotāji. Tuvojoties Latvijas simtgadei, piedāvājam apmeklēt fotoizstādi “Centrāltirgus. Iesakņojies” un ieskatīties gadu gaitā notikušajās pārmaiņās. Īpaši šai izstādei esam izveidojuši audiogidu latviešu, angļu un krievu valodā, kas apmeklētājiem sniegs plašāku ieskatu Rīgas Centrāltirgus vēstures līkločos,” stāsta AS „Rīgas Centrāltirgus” valdes loceklis Andris Morozovs.

Izstādes gatavošanas process no jauna apliecināja, ka Rīgas Centrāltirgus sakņu šķetināšana ir pilna aizraujošiem atklājumiem un interesantām laikmeta liecībām. Jau tirgus būvniecība ir intereses vērta. Piecos tirgus paviljonos pārdzimuši Pirmā pasaules kara vācu armijas gaisa kuģu – cepelīnu – angāri, bet svinīgajā Centrāltirgus atklāšanā piedalījušies valstsvīri, pilsētas vadības pārstāvji un pat Valsts prezidents Alberts Kviesis ar kundzi, pretstatā vecajam Daugavmalas tirgum, kur pirkumus veica vien trūcīgi ļaudis un turīgo pilsētnieku ķēkšas.

Lai izstādes apmeklētājiem sniegtu plašāku ieskatu Centrāltirgus vēsturē, līdztekus fotogrāfijām izstādes apmeklētājiem piedāvāts arī svarīgāko un interesantāko vēstures faktu izklāsts.

Turklāt, vērojot fotogrāfijas, vēstures informāciju būs iespējams noklausīties savos viedtālruņos, izmantojot īpaši šai izstādei izveidoto audiogidu. Informācija sagatavota latviešu, angļu un krievu valodā, tādēļ būs pieejama gan vietējiem iedzīvotājiem, gan ārvalstu viesiem, kas ik gadu arvien kuplākā skaitā ierodas iepazīt Eiropas plašāko atklāto tirgu.

Izstāde Centrāltirgus sakņu paviljonā būs aplūkojama līdz 2016.gada 29. septembrim.

Uz tikšanos krāsainākajā vietā pilsētā – Rīgas Centrāltirgū!
[augšup]
One Response to Rīgas Centrāltirgū atklās fotoizstādi “Centrāltirgus. Iesakņojies”
  1. Daniels Rēbuss 29.07.2016 at 10:59 Atbildēt

    …kas var būt labāks par šo?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


[augšup]

Komentēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Sīkdatņu iestatījumi
Lietojot šo mājas lapu vai noklikšķinot uz "Pieņemt sīkdatnes", jūs piekrītat šī resursa un trešo pušu sīkdatņu glabāšanai jūsu ierīcē. Jums ir iespēja atteikties no sīkdatņu izveidošanas jūsu ierīcē - izmantojot "Sīkdatņu iestatījumos" pogu "Atteikties no sīkdatnēm".
Sīkdatņu politika
Sīkdatņu iestatījumi
Pieņemt sīkdatnes
Lietojot šo mājas lapu vai noklikšķinot uz "Pieņemt sīkdatnes", jūs piekrītat šī resursa un trešo pušu sīkdatņu glabāšanai jūsu ierīcē. Jums ir iespēja atteikties no sīkdatņu izveidošanas jūsu ierīcē - izmantojot "Sīkdatņu iestatījumos" pogu "Atteikties no sīkdatnēm".
Sīkdatņu politika
Sīkdatņu iestatījumi
Apstiprināt sīkdatnes