23 Okt 2012

Rīgas Centrāltirgus, Vidzemes un Āgenskalna tirgus teritoriju apgaismojuma rekonstrukcija

Nav komentāru

Drošas un vizuāli pievilcīgas vides veidošana ir viena no RPAS „Rīgas Centrāltirgus” (turpmāk – RCT) prioritātēm, līdz ar to pakāpeniski, piesaistot finanšu investīcijas, tiek nodrošināti infrastruktūras rekonstrukcijas darbi. Pašlaik tiek īstenots, un līdz šī gada oktobra beigām tiks pabeigts liela apjoma investīciju projekts – RCT, Vidzemes tirgus un Āgenskalna tirgus teritorijas apgaismojuma rekonstrukcija.

Saskaņā ar Rīgas vēsturiskā centra saglabāšanas un aizsardzības likumu RCT atrodas Rīgas vēsturiskā centra teritorijā, kas ir valsts nozīmes kultūras pieminekļa daļa, par valsts nozīmes kultūras pieminekļiem ir atzīti arī Āgenskalna tirgus un Centrāltirgus paviljonu ansamblis. Līdz ar to viens no RCT galvenajiem uzdevumiem ir nodrošināt RCT teritorijas kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanu un uzturēšanu, tostarp nomainīt esošos neergonomiskos un vizuāli novecojušos gaismekļus pret tehniski modernākajiem un ārēji pievilcīgākajiem gaismekļiem.

Līdz šim brīdim situācija apgaismojuma infrastruktūras jomā RCT, Vidzemes tirgus un Āgenskalna tirgus teritorijās bija kritiska, jo esošais apgaismojums bija fiziski un morāli novecojis – tas neatbilda ne tirgotāju un pircēju vajadzībām, ne drošības, ne arī vizuālā tēla prasībām, turklāt esošie gaismekļi patērēja ļoti daudz elektroenerģijas un līdz ar to arī radīja lielu oglekļa dioksīda emisiju daudzumu atmosfērā. Vairākās tirgus teritorijās nebija apgaismojuma vispār. Šāda situācija radīja dažādus riskus, gan saistībā ar drošību, gan elektroenerģijas un finansējuma neracionālu izlietojumu un vides piesārņojuma radīšanu. Lai atrisinātu iepriekš minētās problēmas un uzlabotu tirgotāju un pircēju apstākļus, RCT īsteno Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta projektu „Gaismas objektu nomaiņa Centrāltirgus, Vidzemes tirgus un Āgenskalna tirgus teritorijās.”

Projekta ietvaros notiek esošos nātrija un DRL gaismekļu nomaiņa pret LED gaismekļiem RCT, Vidzemes tirgus un Āgenskalna tirgus teritorijās. Projekta īstenošanā tiek domāts par mūsdienīgu un videi draudzīgu risinājumu. Līdz šim RCT apgaismojums tika nodrošināts ar nepilnām 100 lampām, bet pēc projekta īstenošanas būs 305 gaismekļi. Būs daudz gaišāk un tas nozīmē – gan drošāk, gan skaistāk. Apgaismota tiek visa teritorija arī ēkas un kanālmalas teritorija, kurā pašlaik nav apgaismojuma.

Rekonstrukcijas darbu veicējs
Atklāta konkursa rezultātā, rekonstrukcijas darbus nodrošina SIA „ Photon-L Baltic”.
Rekonstrukcijas darbi tiek organizēti, netraucējot tirgus ikdienu.

Projekta īstenošanas laiks
Visi darbi tiks pabeigti līdz 2012.gada 31.oktobrim.

Projekta finansējums
Projekta kopējās izmaksas ir 245 000 latu, no kuriem Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta līdzekļi 130 000 latu apmērā.

[augšup]

Komentēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Sīkdatņu iestatījumi
Lietojot šo mājas lapu vai noklikšķinot uz "Pieņemt sīkdatnes", jūs piekrītat šī resursa un trešo pušu sīkdatņu glabāšanai jūsu ierīcē. Jums ir iespēja atteikties no sīkdatņu izveidošanas jūsu ierīcē - izmantojot "Sīkdatņu iestatījumos" pogu "Atteikties no sīkdatnēm".
Sīkdatņu politika
Sīkdatņu iestatījumi
Pieņemt sīkdatnes
Lietojot šo mājas lapu vai noklikšķinot uz "Pieņemt sīkdatnes", jūs piekrītat šī resursa un trešo pušu sīkdatņu glabāšanai jūsu ierīcē. Jums ir iespēja atteikties no sīkdatņu izveidošanas jūsu ierīcē - izmantojot "Sīkdatņu iestatījumos" pogu "Atteikties no sīkdatnēm".
Sīkdatņu politika
Sīkdatņu iestatījumi
Apstiprināt sīkdatnes