23 Jūn 2020

Intervija ar valdes priekšsēdētāju Arti Druvinieku

Nav komentāru
Iepriekšējā intervija par aktualitātēm tirgū notika pirms Lieldienām, kas pa šo laiku ir mainījies?

Jā, iepriekšējā intervija notika ārkārtas situācijas laikā, kad mēs visi katru dienu sastapāmies ar jauniem izaicinājumiem. Tobrīd mēģinājām saprast kā nodrošināt, lai iepirkšanās Centrāltirgū būtu maksimāli droša tirgus apmeklētājiem, kā atbalstīt mūsu nomniekus, ņemot vērā tā brīža likumdošanas nepilnības, mēģinājām izstrādāt plānus gadījumam, ja Covid-19 būtu izplatījies arī tirgū. Šodien varu droši teikt, ka pēc šīs krīzes esam daudz gudrāki, viedāki un pieredzes bagātāki.

Kāda situācija ir ar nomas maksas atlaidēm? Vai atlaides tiek piešķirtas un kam?

No savas puses esam darījuši visu iespējamo, lai visi mūsu nomnieki varētu saņemt atbalstu, ja tie kvalificējas atbalsta saņemšanai.  Kādam no malas varētu likties, ka tirgus vadība apzināti ir kavējusi atlaižu piešķiršanu, tomēr varu apliecināt, ka tirgus vadībai šis jautājums ir bijis prioritāte vairāku mēnešu garumā. Sākotnēji Ministru kabineta izdotie noteikumi paredzēja atlaižu piešķiršanu tikai komersantiem, izslēdzot tādas grupas kā saimnieciskās darbības veicēji un individuālie uzņēmēji, kas skaitliski ir mūsu galvenie nomnieki. Mēģinājām panākt, lai MK noteikumos tiktu veikti grozījumi, kas ļautu paplašināt atlaižu saņēmēju loku. Uz doto brīdi esam saņēmuši visus nepieciešamos saskaņojumus, lai mēs varētu piešķirt nomas maksas atlaides visiem mūsu nomniekiem atbilstoši to faktiskajam apgrozījuma kritumam periodā no 13.03.-09.06.2020., proti, ja nomniekam ir apgrozījuma kritums vismaz par 30%, iesnieguma iesniegšanas brīdī tam nav nodokļu parādu VID, nomniekam nav uzsākt maksātnespējas process, kā arī pēdējā gada laikā nav bijuši trīs vai vairāk nomas maksas un citu saistīto maksājumu kavējumi vai jebkādas citas būtiskas neizpildītas līgumsaistības pret AS “Rīgas Centrāltirgus”, nomnieks var saņemt nomas maksas atlaides proporcionāli apgrozījuma kritumam. Izmantojot iespēju aicinu visus nomniekus iesniegt dokumentus atlaižu saņemšanai.

Pēdējā laikā plašsaziņas līdzekļos ir aktualizējies jautājums par cigarešu tirgotājiem Centrāltirgū, kāda ir tirgus vadības nostāja šajā jautājumā?

Diemžēl, Covid-19 vai citu apstākļu dēļ, bet kontrabandas cigarešu tirgotāju skaits Rīgas Centrāltirgus apkaimē ir pieaudzis, to apliecina arī pircēju sūdzības. Kā esmu minējis jau savās intervijās, maija beigās esam vērsušies pie Iekšlietu ministrijas ar lūgumu aktīvāk iesaistīties šo jautājumu risināšanā. Centrāltirgus apsardzes darbinieku iespējas ir ļoti ierobežotas, saskaņā ar Apsardzes darbības likumu, mūsu apsardzes darbinieki nevar aizturēt vai pārmeklēt cigarešu tirgotājus, mēs varam tikai ziņot policijai par novērotiem pārkāpumiem. Cigarešu tirgotāji to ļoti labi saprot un izmanto to savā labā. Svarīgi saprast, ka ļoti liela daļa tirgotāju šobrīd darbojas teritorijā blakus Gogoļa laukuma tunelim, kur vairs nav Rīgas Centrāltirgus teritorija, kas vēl jo vairāk apgrūtina kontroles iespējas. Bet noteikti negribu nevienu vainot, tieši otrādi, uzskatu, ka šobrīd esam izveidojuši ļoti labu sadarbību ar Rīgas pašvaldības policiju un Valsts policiju, un kopīgiem spēkiem mēģinām rast risinājumu šim jautājumam. Ceru, ka tuvākajā laikā tiks pieņemti arī nepieciešamie grozījumi Krimināllikumā, kas būtiski uzlabotu šī brīža situāciju.

Kādi aktuālākie pasākumi vai jaunumi ir gaidāmi tuvākajā laikā?

Viena no šīs vasaras aktualitātēm ir Vidzemes tirgus atdzīvināšana. Neskatoties uz to, ka investora piesaiste pirmajā kārtā nav izdevusies, Vidzemes tirgus, kā rīdzinieku iemīļotas atpūtas un apmeklējuma vietas, potenciāls ir milzīgs, tāpēc esam nolēmuši plānveidīgi īstenot aktivitāšu kopumu, kas iedotu Vidzemes tirgum jaunu elpu. 21.jūnijā notika retro un senlietu tirgotavas atklāšanas pasākums, kas pulcēja vairākus desmitus šīs nozares atpazīstamākos pārstāvjus un šobrīd tiek plānots, ka retro un senlietu tirgotava darbosies katru piektdienu, sestdienu un svētdienu, ar katru reizi kuplinot dalībnieku skaitu. Esam uzsākuši sarunas ar mājražotāju un amatnieku biedrību pārstāvjiem, piedāvājot tiem Vidzemes tirgu kā vietu, kur satikt savus pircējus katru nedēļas nogali. Aktīvi notiek pārrunas arī ar iniciatīvas grupu Matīsa tirgus 3.0. ar mērķi apvienot visu pušu redzējumu, izveidojot mūsdienīgu satikšanās vietu rīdziniekiem un pilsētas viesiem.

Paralēli tam, plānojam kādus pasākumus mēs varētu īstenot Rīgas Centrāltirgū, ievērojot visus valstī noteiktos drošības pasākumus. Novembrī Rīgas Centrāltirgus svinēs 90.gadu dzimšanas dienu, tāpēc jau tagad esam sākuši gatavoties šim pasākumam. Aktuāls jautājums ir par gastro tirgus zonas turpmāko attīstību, rūpniecības preču tirgotāju pārvietošanu un bijušā Piena paviljona atklāšanu, Gogoļa laukuma tālāko izmantošanu. Jautājumu ir ļoti daudz un tuvākajā laikā sekos informācija par katru no tiem.

Ko Tu novēlētu mums visiem šajos Jāņos?

Es katram novēlētu uzņemt maksimāli daudz D vitamīna no saules, B vitamīna no Jāņu alus vai kvasa glāzes, C vitamīna no zemenēm, enerģijas un spēka no vasaras saulgriežu maģijas. Covid-19 ir izraisījis ne tikai ārkārtas situāciju, bet arī lielu neziņu par nākotni, tāpēc es vēlētos novēlēt šajos svētkos gūt pārliecību, ka viss būs labi katram no mums. Priecīgus Līgo svētkus!

[augšup]

Komentēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Sīkdatņu iestatījumi
Lietojot šo mājas lapu vai noklikšķinot uz "Pieņemt sīkdatnes", jūs piekrītat šī resursa un trešo pušu sīkdatņu glabāšanai jūsu ierīcē. Jums ir iespēja atteikties no sīkdatņu izveidošanas jūsu ierīcē - izmantojot "Sīkdatņu iestatījumos" pogu "Atteikties no sīkdatnēm".
Sīkdatņu politika
Sīkdatņu iestatījumi
Pieņemt sīkdatnes
Lietojot šo mājas lapu vai noklikšķinot uz "Pieņemt sīkdatnes", jūs piekrītat šī resursa un trešo pušu sīkdatņu glabāšanai jūsu ierīcē. Jums ir iespēja atteikties no sīkdatņu izveidošanas jūsu ierīcē - izmantojot "Sīkdatņu iestatījumos" pogu "Atteikties no sīkdatnēm".
Sīkdatņu politika
Sīkdatņu iestatījumi
Apstiprināt sīkdatnes