23 Dec 2016

Rīgas Centrāltirgus atvērts sadarbībai un jaunām iniciatīvām

Nav komentāru

Pirmais pusgads, kopš AS “Rīgas Centrāltirgus” vadību uzņēmies Andris Morozovs, uzņēmumam bijis dinamisks, vērienīgiem darbiem un projektiem bagāts. Tas bijis arī pietiekams laiks, lai iepazītu Eiropas lielākā atklātā tirgus saimniecību un iezīmētu prioritāros virzienus uzņēmuma turpmākai attīstībai. Par īstenotajiem darbiem un nākotnes sadarbības iespējām izjautājām AS “Rīgas Centrāltirgus” valdes priekšsēdētāju Andri Morozovu.

Kā jūs raksturotu 2016. gada otro pusgadu Rīgas Centrāltirgus darbībā?

Šis ir bijis ļoti piesātināts laiks. Rīgas Centrāltirgus administrācijas darbs bijis koncentrēts uz uzņēmuma stratēģisko mērķu sasniegšanu – gan nekustamā īpašuma sakārtošanas, gan drošas vides, gan klientu apkalpošanas kultūras uzlabošanas jomā. Neapšaubāmi Centrāltirgus apmeklētājiem un mūsu nomniekiem pamanāmākie ir lielie rekonstrukcijas projekti. Neskatoties uz šogad salīdzinoši agri sagaidītajiem ziemīgajiem laikapstākļiem, mums ir izdevies īstenot atklātās teritorijas seguma maiņas darbus tiktāl, lai jau kopš valsts svētkiem savās tirdzniecības vietās darbu varētu atsākt šajā teritorijā esošo kiosku nomnieki. Līdz ar to ir atsākusies ziedu tirdzniecība, un kas būtiski – tuvojoties ziemas saulgriežiem, Centrāltirgū jau atkal ir nopērkami pircēju iemīļotie svētku rotājumi. Līdz pilnīgai seguma maiņas darbu pirmās kārtas īstenošanai vēl atlicis pavasarī rūpīgi noblietēt ieklāto bruģi. Tad arī varēsim īstenot projekta otro kārtu – bruģa seguma ieklāšanu teritorijā starp piena un gaļas paviljoniem. Prieks, ka jau šobrīd pirms rekonstrukcijas darbu uzsākšanas manāmais tirgotāju satraukums pakāpeniski pāraug gandarījumā par ērtāku un arī vizuāli pievilcīgāku tirdzniecības vidi atklātajā teritorijā. Paralēli turpinās arī gastronomijas paviljona rekonstrukcijas darbi. Vienlaikus tiek domāts par paviljona tirdzniecības vietu plānojumu un vienota tirdzniecības vietu vizuāli-tehniskā risinājuma izstrādi.

Publiski izskanējusi arī nepieciešamība pievērsties tirdzniecības procesa uzraudzībai, īpaši attiecībā uz preču izcelsmes korektu norādīšanu. Kas paveikts šajā jomā?

Jāuzsver, ka līdz šim konstatētie preču izcelsmes norādīšanas pārkāpumi koncentrējušies iepriekš ilgtermiņa apakšnomā nodotajā Centrāltirgus slēgtajā teritorijā. Šobrīd esam izbeiguši nomas līgumu un turpinām darbu šīs teritorijas apsaimniekošanas un tirdzniecības procesa organizēšanas sakārtošanai atbilstoši labas tirdzniecības praksei. Centrāltirgus apsaimniekotajās tirdzniecības vietās un teritorijās produkcijas izcelsmi un kvalitāti regulāri kontrolē Rīgas Centrāltirgus Pārraudzības daļa un Sanitārās uzraudzības daļa. Pārraudzības daļas darbinieki kontrolē pircējiem sniegtās produktu izcelsmes informācijas atbilstību preču izcelsmi apliecinošajiem dokumentiem. Savukārt Sanitārās uzraudzības daļa pastāvīgi veic uzraudzību par produktu kvalitāti, kā arī tirdzniecības sanitāro un higiēnas normu ievērošanu. Esam plānojuši, ka sākoties nākamā gada aktīvajai tirdzniecības sezonai un jaunajai ražai, šīs pārbaudes tiks veiktas pastiprināti.

Novembra nogalē notikušajā Mazā biznesa dienā uzrunājāt konferences dalībniekus – ko Centrāltirgus var piedāvāt mazajam biznesam?

Centrāltirgus ir lieliska platforma mazā biznesa attīstībai. To labi apliecina veiksmīgi uzņēmēji, kuru ražotņu galarezultāts tiek tirgots Rīgas Centrāltirgū, piemēram, Jāņa Saukas Ādažu desu darbnīca, gaļas nams “Delikat’s”, zivju pārstrādes cehs “Sonora”, uzbeku maizes ceptuve un tirgotava, ārvalstu viesu iecienītā kafejnīca “Siļķītes un Dillītes”, drīz savu ražotni atvērs “Siera karaļi”. Tie ir tikai daži piemēri. Tirgu ik dienu apmeklē vairāki desmiti tūkstoši cilvēku. Jaunpienācējiem tirgotāju rindās mēs palīdzam ar mārketinga aktivitāšu atbalstu, pastāstām par jaunajiem tirgotājiem un viņu piedāvājumu plašākai sabiedrībai. Mūsu Tirdzniecības organizēšanas nodaļas darbinieki ir pretimnākoši ar konsultācijām par nepieciešamo dokumentāciju. Darbības uzsākšana prasa salīdzinoši īsu sagatavošanās procesu – Centrāltirgū ir jau gatava infrastruktūra ar nodrošinātiem komunālajiem pakalpojumiem un samērīga tirdzniecības vietu nomas maksa. Turklāt, kas sevišķi svarīgi mazajiem uzņēmumiem, tirdzniecība Centrāltirgū sniedz finanšu  apgrozījuma iespējas četru līdz piecu dienu laikā, iegūstot apgrozījuma līdzekļus skaidrā naudā. Visiem zināms, ka lielveikalos šis periods ir krietni ilgāks – līdz pat diviem mēnešiem.

Vai ir kādas noteiktas uzņēmējdarbības jomas, kuru pārstāvjus labprāt redzētu attīstām savu darbību Rīgas Centrāltirgū?

AS “Rīgas Centrāltirgus” ir mūsdienīgs, atvērts un uz sadarbību vērsts uzņēmums, tāpēc sadarbības iespējas aicinu meklēt ikvienu – nāciet ar savu redzējumu, mēs jūs uzklausīsim, pastāstīsim par mūsu sniegtajām iespējām, un es esmu pārliecināts, ka atradīsim veidus, kā kopīgi sekmēt Latvijas mazo un vidējo uzņēmumu izaugsmi. Atbalstām arī Latvijas zemniekus un zemnieku saimniecības – tām noteikta tirdzniecības vietu ierādīšanas prioritāte. Vietējiem lauksaimniecības produktu audzētājiem arī noteikta samazināta tirdzniecības vietu nomas maksa. Zemniekiem, kas Centrāltirgū piedāvā savu produkciju, tirdzniecības vietas nomas maksa ir par 15% zemāka nekā ievestās vai iepirktās produkcijas tirgotājiem. Gatavojot 2017. gada tirdzniecības sezonas cenrādi, plānojam nomas maksas atlaidi vietējiem zemniekiem vēl palielināt. Tas nenozīmē, ka neesam atvērti sadarbībai ar ārvalstu uzņēmējiem. Jāatgādina, ka AS “Rīgas Centrāltirgus” kā uzņēmums veic arī sociālā atbalsta funkciju. Pensionāri, cilvēki ar invaliditāti un personas, kurām piešķirts maznodrošinātā vai trūcīgā statuss, tirgoties ar meža veltēm un pašu ražoto produkciju var par 1 eiro dienā.

Ko jūs gribētu novēlēt Centrāltirgum, tirgotājiem un pircējiem nākamajā gadā?

Novēlu būt vērīgiem, lai pamanītu izaugsmes un uzlabojumu iespējas. Novēlu būt drosmīgiem, lai izdotos īstenot attīstības ieceres. Un novēlu prasmi sadarboties. Kopīgā darbā rodas prasmju, zināšanu un enerģijas mijiedarbība, kas ļauj sekmīgāk īstenot nepieciešamās pārmaiņas.

Uz auglīgu sadarbību jaunajā gadā un uz tikšanos košajā, daudzveidīgajā un neatkārtojamajā Rīgas Centrāltirgū!

PrintEmailFacebookTwitterLinkedInGoogle+PinterestPocket
[augšup]

Komentēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *