05 Apr 2016

Tematiskie tirdziņi kā jauno tirgotāju skola

Nav komentāru

Atsākoties tematisko tirdziņu aktīvajai sezonai, uz sarunu aicinājām Svetlanu Savicku, AS “Rīgas Centrāltirgus” Nomas daļas pārstāvi, izvaicājot par 2016. gada iecerēm, tirdzniecībai piesaistot amatniekus un mājražotājus.

Kādas ieceres Centrāltirgus lolo saistībā ar tematiskajiem amatnieku tirdziņiem?

Ja runājam par tirdziņu biežumu un skaitu, tad esam plānojuši to saglabāt aizvadītā gada apmērā. Šogad jau esam veiksmīgi aizvadījuši pirmo amatnieku tirdziņu par godu Sieviešu dienai 8. martā, ko sekmīgi papildināja kuplais ziedu tirgotāju skaits vienos no gada sirsnīgākajiem un krāšņākajiem svētkiem.

Kā otro martā organizējam Lieldienu amatnieku tirdziņu, kurā piedalījās tirgotāji ar nudien labu piedāvājumu. Apmierināti bija gan pircēji, gan arī paši tirgotāji.

Vēl šogad esam iecerējuši organizēt mājražotāju un amatnieku tirdziņus par godu Līgo dienai, Rīgas pilsētas svētkiem, jaunā mācību gada sākumam 1. septembrī, Mārtiņdienai un Ziemassvētkiem. Izmantojot izdevību, aicinu pieteikties visus amata meistarus, jo uzdrošinos apgalvot, ka Eiropas lielākajā tirgus placī vietas pietiks visiem. Mēs par to parūpēsimies!

Kāpēc Centrāltirgum ir būtiski piesaistīt tirgotājus šādiem tematiskajiem tirdziņiem? Vai tie jums ir papildu ieņēmumi?

Tematiskie tirdziņi manā skatījumā kalpo arī kā jauno tirgotāju skola. Proti, ne katrs amatnieks vai mājražotājs sākotnēji ir pārliecināts, ka viņa produkcija spēs uzrunāt vairumu Rīgas tirgus pircēju, bet tematisko tirdziņu laikā to ir iespējams salīdzinoši īsā laikā pārbaudīt.

Es varētu minēt vismaz trīs iemeslus, kāpēc esam izvēlējušies organizēt šādus tirdziņus.

Protams, katrs tematiskais tirdziņš sniedz papildu ieņēmumus AS “Rīgas Centrāltirgus”, ko pēcāk varam novirzīt uzņēmuma infrastruktūras sakārtošanai un attīstībai, bet manā skatījumā tirdziņiem ir divas vēl nozīmīgākas funkcijas.

Pirmkārt, tie ikreiz ienes jaunu elpu mūsu tirgū, jo atbraukušie tirgotāji ar savu produkciju lieliski papildina un atsvaidzina brīžiem jau ierasto, lai arī bagātīgo, piedāvājuma klāstu. Tas ir interesanti ikvienam pircējam un zinātājus mudina iegriezties Centrāltirgū biežāk.

Otrkārt, tematiskie tirdziņi manā skatījumā kalpo arī kā jauno tirgotāju skola. Proti, ne katrs amatnieks vai mājražotājs sākotnēji ir pārliecināts, ka viņa produkcija spēs uzrunāt vairumu Rīgas tirgus pircēju, bet tematisko tirdziņu laikā to ir iespējams salīdzinoši īsā laikā pārbaudīt. Turklāt, lai sekmīgi tirgotos Centrāltirgū ikdienā, ikvienam tirgotājam jābūt pārliecinātam, ka viņa izstrādājumu pietiks 7 dienas nedēļā un vairāk nekā 300 dienu gadā, – tā ir viena no labākajām “receptēm”, lai piesaistītu pastāvīgos pircējus un gūtu atpazīstamību tirgū, kur ik dienu iepērkas vismaz 70 tūkstoši pircēju, bet pirmssvētku un svētku dienās šis skaits var pat dubultoties.

Saprotot tirdzniecības procesu jeb kā senākos laikos sacītu – andeli, var atvērt jau pastāvīgu tirdzniecības vietu kādā no mūsu vēsturiskajiem paviljoniem vai atklātajā teritorijā.

Ko jūs novēlētu potenciālajiem tematisko tirdziņu tirgotājiem?

Vēlētos uzsvērt, ka Centrāltirgū sagaidām ikvienu amatnieku un mājražotāju no ikkatra Latvijas novada.

Latvijā ir tik daudz saglabājušos tautas tradīciju – gan daiļamatniecības jomā, gan arī dažādu ēdienu un gardumu pagatavošanā, ka brīžiem to grūti aptvert pat mums pašiem, bet Eiropas mērogā mēs esam unikāli. Turklāt ik gadu amatnieki un mājražotāji piedāvā arvien jaunus izstrādājumus un produktus, kas apliecina, ka mūsu tradīcijas ir dzīvas un turpina attīstīties.

Tā ir vērtība, ko novēlu dažādu amatu meistariem uzdrīkstēties atklāt Centrāltirgū gan rīdziniekiem, gan arī pilsētas viesiem no tuvākām un tālākām zemām, sniedzot iespēju tūristiem mājās aizvest vienreizējus un neatkārtojamus suvenīrus, bet pašmāju ļaudīm no jauna iepazīt tautas kultūras un virtuves mantojumu, kā arī to jaunākos attīstības atzarus.

[augšup]

Komentēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Sīkdatņu iestatījumi
Lietojot šo mājas lapu vai noklikšķinot uz "Pieņemt sīkdatnes", jūs piekrītat šī resursa un trešo pušu sīkdatņu glabāšanai jūsu ierīcē. Jums ir iespēja atteikties no sīkdatņu izveidošanas jūsu ierīcē - izmantojot "Sīkdatņu iestatījumos" pogu "Atteikties no sīkdatnēm".
Sīkdatņu politika
Sīkdatņu iestatījumi
Pieņemt sīkdatnes
Lietojot šo mājas lapu vai noklikšķinot uz "Pieņemt sīkdatnes", jūs piekrītat šī resursa un trešo pušu sīkdatņu glabāšanai jūsu ierīcē. Jums ir iespēja atteikties no sīkdatņu izveidošanas jūsu ierīcē - izmantojot "Sīkdatņu iestatījumos" pogu "Atteikties no sīkdatnēm".
Sīkdatņu politika
Sīkdatņu iestatījumi
Apstiprināt sīkdatnes