21 Dec 2016

Nomnieka parādam pārsniedzot 110 000 eiro, AS “Rīgas Centrāltirgus” pārņem Centrāltirgus slēgtās teritorijas apsaimniekošanu

Nav komentāru

2016.gada 21.decembrī AS “Rīgas Centrāltirgus” ir pārņēmusi Centrāltirgus slēgtās teritorijas apsaimniekošanu. Lēmums tirgotāju darbu un klientus neietekmēs. Nomas līgums ar nomnieku SIA “Mercados” ir izbeigts pamatojoties uz nomas līguma saistību rupju neizpildi, tai skaitā, šobrīd nomas maksas un komunālo maksājumu parāds pārsniedz 110 000 eiro.

AS “Rīgas Centrāltirgus” valdes priekšsēdētājs Andris Morozovs stāsta: “SIA “Mercados” ilgstoši un rupji ir pārkāpusi nomas līguma nosacījumus, gan attiecībā uz tirdzniecības noteikumu ievērošanas nodrošināšanu, gan konstatēto trūkumu novēršanu. Turklāt, SIA “Mercados” ilgstoši nav veikusi apmaksu par saņemtajiem komunāliem pakalpojumiem, kā arī nav maksājusi nomas maksu par Slēgto teritoriju. SIA “Mercados” katru dienu iekasē naudu no tirgotājiem, bet nomnieka parāda summa jau pārsniedz 110 000 eiro. Kur paliek nauda? Lai varētu nodrošināt pilnvērtīgu teritorijas apsaimniekošanas funkciju izpildi un nepieļautu turpmāku zaudējumu nodarīšanu visiem rīdziniekiem, AS “Rīgas Centrāltirgus” ir pārņemis slēgtās teritorijas apsaimniekošanu. SIA “Mercados” ir acīmredzamas finanšu problēmas un neskaitāmi nomas līguma pārkāpumi, taču neskatoties uz nespēju pildīt elementārus līguma noteikumus, SIA “Mercados” mēģina radīt formālu juridisku strīdu ar AS “Rīgas Centrāltirgus” lai arī turpmāk nemaksātu AS “Rīgas Centrāltirgus” un vienlaicīgi iekasētu nomas maksu no tirgotājiem. Esam vērsušies visās atbildīgajās valsts institūcijās un saņēmuši solījumus, ka katra iestāde rīkosies atbilstoši savai kompetencei un nepieļaus turpmākas SIA “Mercados” prettiesiskas darbības.”

Apakšnomas līgums ar SIA “Mercados” ir izbeigts, pamatojoties uz nomnieka apsaimniekotajā teritorijā vairākkārtēji konstatētiem būtiskiem tirdzniecības noteikumu pārkāpumiem, kas nav novērsti pēc atkārtotu brīdinājumu izteikšanas, kā arī apakšnomas līgumā noteiktās nomas maksas samaksas termiņa neievērošanu.

2016. gada februārī, maijā, jūlijā un augustā AS “Rīgas Centrāltirgus” nosūtīja četras brīdinājuma vēstules SIA “Mercados” par dažādiem pārkāpumiem, kurus nomnieka apsaimniekotajā teritorijā dokumentāli fiksējis Valsts ieņēmumu dienests vai Pārtikas un veterinārais dienests. Piemēram, vairākās tirdzniecības vietās nav bijusi izvietota tirgotāja identifikācijas informācija un nav bijuši identificējami tirdzniecības dalībnieki. Atsevišķās tirdzniecības vietās informācija par tirgotāju nesakrita ar personu, kas noslēgusi līgumu par tirdzniecības vietas nomu. Tirdzniecības dalībnieki veikuši tirdzniecību ar iepirktiem augļiem un dārzeņiem, bet tirdzniecības vietās nav tikuši uzstādīti elektroniskie kases aparāti. Tirdzniecības vietās atradusies prece bez tās izcelsmi apliecinošiem dokumentiem, kā arī pretēji noteiktajam, tirdzniecība notikusi nenumurētās vietās – ejā starp tirdzniecības vietām.

[augšup]

Komentēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Sīkdatņu iestatījumi
Lietojot šo mājas lapu vai noklikšķinot uz "Pieņemt sīkdatnes", jūs piekrītat šī resursa un trešo pušu sīkdatņu glabāšanai jūsu ierīcē. Jums ir iespēja atteikties no sīkdatņu izveidošanas jūsu ierīcē - izmantojot "Sīkdatņu iestatījumos" pogu "Atteikties no sīkdatnēm".
Sīkdatņu politika
Sīkdatņu iestatījumi
Pieņemt sīkdatnes
Lietojot šo mājas lapu vai noklikšķinot uz "Pieņemt sīkdatnes", jūs piekrītat šī resursa un trešo pušu sīkdatņu glabāšanai jūsu ierīcē. Jums ir iespēja atteikties no sīkdatņu izveidošanas jūsu ierīcē - izmantojot "Sīkdatņu iestatījumos" pogu "Atteikties no sīkdatnēm".
Sīkdatņu politika
Sīkdatņu iestatījumi
Apstiprināt sīkdatnes