24 Apr 2019

Par aktuālāko Rīgas Centrāltirgū stāsta valdes priekšsēdētājs Artis Druvinieks

Nav komentāru

Rīgas Centrāltirgus kļūst arvien draudzīgāks pircējiem, apmeklētājiem un tirgotājiem. Tirgus attīstās un iet līdzi laikam, ņemot vērā jau esošos paradumus un patērētāju vajadzības. Eiropas lielākā tirgus plāni ir grandiozi un pie to īstenošanas strādā visa Rīgas Centrāltirgus komanda. Par plāniem un jau īstenotajiem darbiem stāsta AS “Rīgas Centrāltirgus” valdes priekšsēdētājs Artis Druvinieks.

PAVILJONI

Nozīmīgākais un lielākais, ko esam paveikuši līdz šim, ir Gastronomijas paviljona rekonstrukcija un atklāšana. Nākamais lielais projekts ir saistībā ar Zivju paviljona rekonstrukciju – tā nomnieku pārcelšana rekonstrukcijas laikā uz Piena paviljonu. Šobrīd ir noslēdzies konkurss Zivju paviljona projekta izstrādei. Projektēšana nebūs viegla, tā aizņems aptuveni 7–9 mēnešus. Domājam, ka rekonstrukcijas darbi aizņems vismaz gadu. Bet tas noteikti ir tā vērts, jo jaunais Zivju paviljons būs vēl modernāks un pievilcīgāks nekā Gastronomijas paviljons. Paralēli realizējam arī jau iesāktus mazākus projektus, piemēram, saliņu nomainīšana Gaļas paviljonā.

STĀVVIETA

Šis projekts nu jau ir fināla stadijā. Tikpat kā neizmantotās ielas starp Spīķeriem (Nakts tirgus teritorijā) dienas laikā turpmāk atvēlēsim autostāvvietām. Mēs apzināmies, ka autostāvvietu jautājums Rīgas Centrāltirgū ir sarežģīts, tieši tāpēc jau maija beigās pircējiem būs pieejama plaša un ērta stāvvieta tirgus teritorijā.

DROŠĪBA

Labiekārtojot vidi un uzlabojot infrastruktūru, nedrīkstam aizmirst arī par drošības jautājumiem. Rīgas Centrāltirgus teritorijā būs uzlabota video novērošanas sistēma, kas aptvers visu tirgus teritoriju, pastiprinot cīņu par drošību un kārtību tirgū. Video sistēmas uzlabošanas projekts ir beigu stadijā un drīz sāks pilnvērtīgi funkcionēt visā teritorijā.

TIRDZNIECĪBAS UN GĀJĒJU IELAS

Spīķeru ielu plānojam pārveidot par tirdzniecības un gājēju ielu. Drīzumā tiks  izsludināts metu konkurss, lai atrastu visveiksmīgāko pārbūves variantu. Tam jābūt saskaņotam ar kopējo Rīgas pilsētas attīstības scenāriju, kā arī, jāsakrīt gan ar Rīgas Būvvaldes, gan citu atbildīgo institūciju redzējumu. Tas ir ilgtermiņa projekts, kurš noteikti iekļausies vispārējā Rīgas Centrāltirgus vīzijā, iezīmējot attīstības virzienu un tirgus iekļaušanos kopējā pilsētas ainavā.

RITEŅBRAUCĒJI

Esam uzsākuši sarunas ar Latvijas Riteņbraucēju apvienību, lai izveidotu riteņbraucējiem pēc iespējas labvēlīgāku vidi Rīgas Centrāltirgū. Kopā ar Viesturu Silenieku, kas ir šīs apvienības valdes loceklis un pazīstams cīnītājs par riteņbraucēju tiesībām, un citiem nišas profesionāļiem diskutēsim par to, kā uzlabot infrastruktūru riteņbraucējiem un kā ierīkot funkcionālas velosipēdu novietnes Centrāltirgus teritorijā.

PAR ZAĻU DZĪVI

Piedalījāmies “Zero Waste Latvija” rīkotajā diskusijā (biedrība, kas popularizē bezatkritumu dzīvesveidu, mazinot atkritumu nelabvēlīgo ietekmi uz vidi). Nonācām pie secinājuma, ka tik tiešām esam vieta, kura cīnās par atkritumu samazinājumu ne tikai formāli, bet arī pēc būtības. Noteikti arī turpmāk sadarbosimies ar “Zero Waste Latvija” un centīsimies padarīt tirgu zaļāku!

VIETAS LATVIJAS NOVADU TIRGOTĀJIEM

Kopš pagājušā gada Centrāltirgū esam atsākuši tirdziņu un gadatirgu rīkošanu. Mūsu novērojumi liecina, ka šī ir dzīvotspējīga ideja. Interese ir gan no tirgotāju, gan no apmeklētāju puses. Turpinām attīstīt projektu jau plašākā mērogā, vēršoties pie Latvijas novadiem un pašvaldībām ar piedāvājumu atvērt savu novadu saliņas Rīgas Centrāltirgū. Aktīvi aicinām novadu pašvaldības nodrošināt vietējiem mājražotājiem, zemniekiem un amatniekiem loģistiku līdz Rīgas Centrāltirgum, neliekot tirgotājiem mainīt savu cenu politiku. Potenciālo tirgotāju nokļūšanai līdz galvaspilsētas tirgum ir nepieciešama novadu pašvaldību palīdzība un atbalsts. Tāpat ļoti aktīvi strādājam pie jaunu sakaru dibināšanas, apciemojam Latvijas novadu pašvaldības, tiekamies ar aktīvistiem, zemniekiem, mājražotājiem, kooperatīvu pārstāvjiem. Tiecamies uz to, lai tuvākajā nākotnē izveidotu pilnvērtīgas Latvijas novadu dienas Rīgas Centrāltirgū.

GARŠĪGIE UN JAUTRIE PASĀKUMI

Šogad Rīgas Centrāltirgum ir izveidojusies cieša sadarbība un draudzība ar biedrību “Grilētāju Brālība”, kas būs mūsu partneri visa gada garumā. Kopā rīkosim 2019. gada  gadatirgus un gadskārtu pasākumus. Pasākumi būs piesātināti gan ar jautrību, gan gardu izēšanos, kā arī ar skanīgu mūziku!

Tiekamies krāsainākajā vietā pilsētā – Rīgas Centrāltirgū!

[augšup]

Komentēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Sīkdatņu iestatījumi
Lietojot šo mājas lapu vai noklikšķinot uz "Pieņemt sīkdatnes", jūs piekrītat šī resursa un trešo pušu sīkdatņu glabāšanai jūsu ierīcē. Jums ir iespēja atteikties no sīkdatņu izveidošanas jūsu ierīcē - izmantojot "Sīkdatņu iestatījumos" pogu "Atteikties no sīkdatnēm".
Sīkdatņu politika
Sīkdatņu iestatījumi
Pieņemt sīkdatnes
Lietojot šo mājas lapu vai noklikšķinot uz "Pieņemt sīkdatnes", jūs piekrītat šī resursa un trešo pušu sīkdatņu glabāšanai jūsu ierīcē. Jums ir iespēja atteikties no sīkdatņu izveidošanas jūsu ierīcē - izmantojot "Sīkdatņu iestatījumos" pogu "Atteikties no sīkdatnēm".
Sīkdatņu politika
Sīkdatņu iestatījumi
Apstiprināt sīkdatnes