30 Apr 2019

Par maldinošu informāciju

Nav komentāru

Pēdējā laikā publiskajā telpā parādās daudz nepatiesas vai nepilnīgas informācijas par AS “Rīgas Centrāltirgus” plāniem, līdz ar to vēlamies paskaidrot sekojošo:

BAUMAS. Gaļas paviljonu tuvākajos gados varētu pārveidot par koncertzāli.

FAKTS. Sekojot līdzi pasaules tendencēm, kā arī notiekošajam valsts ekonomikā un demogrāfijā, ir saprotams, ka tirgum ir jāmainās līdzi laikam. Ar zemnieku tirgu mūsdienīgajā tehnoloģiju pasaulē vien nepietiek, lai uzņēmums strādātu ar peļņu. Ir nepieciešams meklēt jaunus risinājumus. Kā vienu no AS “Rīgas Centrāltirgus” paveiktajiem risinājumiem attīstības jomā varam minēt šī gada sākumā atvērto gastro tirgu “Centrālais” jeb mūsdienīgo “food-court” (no angļu – ēdināšanas pilsētiņa), kas ir plaši izplatīts un pieprasīts koncepts vadošajās Eiropas valstīs un to tirgos. Rīgas Centrāltirgus vēlas paskaidrot, ka viena paviljona pārveide par daudzfunkcionālu kompleksu, kur varētu rīkot gan konferences, gan izstādes, gan koncertus, pašreiz netiek izskatīta un ir fantāziju līmenī. AS “Rīgas Centrāltirgus” strādā  vadoties pēc akcionāra (Rīgas domes) apstiprinātās “AS “Rīgas Centrāltirgus” vidēja termiņa darbības stratēģijas 2018. – 2022.gadam”, kurā nav paredzēts mainīt neviena paviljona funkcijas. Tirgus bija, ir un paliks tirgus.

BAUMAS. Rīgas Centrāltirgus teritorijas atjaunošana izmaksās par 18 miljoniem eiro vairāk nekā sākotnēji plānots. Kopējā projekta vērtība sasniedz 30 miljonus eiro.

FAKTS. Vēlamies vērst uzmanību, ka projekts, par kuru tiek runāts, ir vērienīgais Rīgas pilsētas kanāla revitalizācijas projekts – kanālmalas infrastruktūras un publiskās ārtelpas sakārtošana, ko no šī gada 1.maija līdz 2022.gada 31.decembrim plāno īstenot Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments ar daļēju valsts un Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējumu. Projektā Rīgas Centrāltirgus loma ir pasīvs labuma guvējs, tas ir, neieguldot ne centa, tirgum tiks atjaunots Zivju paviljona pagrabs, tiks atjaunotas inženierkomunikācijas Gaļas, Piena, Gastronomijas un Sakņu paviljonu savienojošajā tunelī. Tāpat tiks veikta paviljonu liftu un to priekštelpu atjaunošana, kā arī ugunsdrošības sistēmas un tehnoloģiskā aukstuma telpas ierīkošana.

BAUMAS. Vidzemes tirgu pārbūves par 18 miljoniem eiro, izveidojot estrādi un food-court.

FAKTS. Pēc akcionāra (Rīgas domes) uzdevuma un AS “Rīgas Centrāltirgus” rīkotā konkursa, vadošais komerciālā nekustamā īpašuma pakalpojumu uzņēmums SIA “Colliers International Advisors” ieguvis tiesības izstrādāt iespējamo Vidzemes tirgus attīstības vīziju, kā arī scenārijus, kādā veidā būtu iespējams to finansiāli nodrošināt un īstenot. AS “Rīgas Centrāltirgus” paskaidro, ka fotogrāfijas, kuras pašlaik atrodas publiskajā telpā, ir tikai vīzija, kas balstīta uz vadošo pasaules tirgu tendenču izpēti. Izstrādātā vīzija paredz, ka Vidzemes tirgū būtu jābūt gan “food-court”, gan klasiskajam tirgum. Tāpat vīzijas izstrādātāji piedāvā to, ka tirgus teritorijā brīvdienās varētu rīkot nelielus pasākumus un tirdziņus, pie Tērbatas ielas varētu būt neliela biroja ēka, bet tuvāk Brīvības ielai – bērnu rotaļu laukums un zaļā zona. Tas ir tikai projekta izstrādātāja iespējamais attīstības variants un ne vairāk. Nākamais solis – Rīgas domes balsojums par to, kādam ir jābūt finansiālajam modelim. Tādi ir trīs. Pirmais variants paredz investora piesaisti, otrais – attīstītājs ir pats Centrāltirgus (tas būtu apgrūtinoši, jo pašvaldība Rīgas Centrāltirgu nedotē). Savukārt trešais modelis ir abu iepriekšējo apvienojums. Domes balsojums par šo jautājumu var notikt maija beigās / jūnija sākumā.

Tāpat AS “Rīgas Centrāltirgus” vēlas informēt par plāniem un iesāktajiem darbiem:

PAVILJONI

Nozīmīgākais un lielākais, ko esam paveikuši līdz šim, ir Gastronomijas paviljona rekonstrukcija un atklāšana. Nākamais lielais projekts ir saistībā ar Zivju paviljona rekonstrukciju – tā nomnieku pārcelšana rekonstrukcijas laikā uz Piena paviljonu. Šobrīd ir noslēdzies konkurss Zivju paviljona projekta izstrādei. Projektēšana aizņems aptuveni 7–9 mēnešus. Rekonstrukcijas darbi aizņems vismaz gadu. Bet tas noteikti ir tā vērts, jo jaunais Zivju paviljons būs modernākais Ziemeļeiropā. Paralēli realizējam arī jau iesāktus mazākus projektus, piemēram, vitrīnu nomaiņu Gaļas paviljonā.

STĀVVIETA

Mēs apzināmies, ka autostāvvietu jautājums Rīgas Centrāltirgū ir sarežģīts, tieši tāpēc jau jūnija beigās pircējiem būs pieejama plaša un ērta stāvvieta tirgus teritorijā. Šis projekts ir fināla stadijā. Tikpat kā neizmantotās ielas starp Spīķeriem (Nakts tirgus teritorijā) dienas laikā turpmāk atvēlēsim autostāvvietām.

 INFORMĀCIJAS CENTRS

Norit pēdējie sagatavošanās darbi pirms Informācijas centra atvēršanas, kas atradīsies  pašā tirgus sirdī, Nēģu laukumā uz Prāgas ielas – starp administrācijas ēku un Gaļas paviljonu. Informācijas centrā tiks sniegtas atbildes uz tirgus apmeklētāju interesējošajiem jautājumiem, kā arī tajā būs iespēja rezervēt ekskursijas un iegādāties kādu suvenīru no plašās kolekcijas par Rīgas Centrāltirgus tematiku.

[augšup]

Komentēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Sīkdatņu iestatījumi
Lietojot šo mājas lapu vai noklikšķinot uz "Pieņemt sīkdatnes", jūs piekrītat šī resursa un trešo pušu sīkdatņu glabāšanai jūsu ierīcē. Jums ir iespēja atteikties no sīkdatņu izveidošanas jūsu ierīcē - izmantojot "Sīkdatņu iestatījumos" pogu "Atteikties no sīkdatnēm".
Sīkdatņu politika
Sīkdatņu iestatījumi
Pieņemt sīkdatnes
Lietojot šo mājas lapu vai noklikšķinot uz "Pieņemt sīkdatnes", jūs piekrītat šī resursa un trešo pušu sīkdatņu glabāšanai jūsu ierīcē. Jums ir iespēja atteikties no sīkdatņu izveidošanas jūsu ierīcē - izmantojot "Sīkdatņu iestatījumos" pogu "Atteikties no sīkdatnēm".
Sīkdatņu politika
Sīkdatņu iestatījumi
Apstiprināt sīkdatnes