17 Apr 2019

Rīgas Centrāltirgus un Vidzemes tirgus teritoriju atjaunošanai ir izstrādātas galvenās attīstības vadlīnijas

Nav komentāru

 Trešdien, 17.aprīlī, Rīgas domes Pilsētas īpašuma komitejas deputāti izbraukuma sēdē klātienē iepazinās ar AS “Rīgas Centrāltirgus” darbību un  iepazinās ar turpmākiem tirgus teritorijas atjaunošanas plāniem, kā arī apsprieda un diskutēja par izstrādātām Vidzemes tirgus turpmākās attīstības iecerēm.  

“Rīgas pilsētai tirgus ir bijis nozīmīgs it visos laikos – kā ikdienas un kultūras dzīves centrs. Laiki mainās un ir mainījušies arī mūsu paradumi un prasības uz apkārtesošo pilsētvidi. Viennozīmīgi – mūsu mērķis ir saglabāt pilsētas kultūrvēsturiskās vērtības. Kopīgi plānot un rast finansējumu kā atjaunot tirgus teritorijas atbilstoši mūsdienu prasībām. Manuprāt, ikvienam ir būtiska gan produktu kvalitāte, gan produktu izcelsme, kā arī ērta piekļūšana un plašais, daudzveidīgais sortiments. Tāpēc šajā atjaunošanas procesā ir jābūt iesaistītām ne tikai pašvaldības, bet arī pārējām institūcijām, lai šo mērķi sasniegtu,” pēc tirgus teritorijas apskates informēja Rīgas domes priekšsēdētāja pienākumu izpildītājs Oļegs Burovs.

AS “Rīgas Centrāltirgus” valdes priekšsēdētājs  Artis Druvinieks iepazīstināja deputātus gan ar tirgus vēsturi, gan ar paveiktajiem un plānotajiem remontdarbiem. Kā arī informēja, ka jau drīzumā tirgus teritorijā tiks atvērts jaunais informācijas centrs, kurā pilsētas viesiem un tirgus apmeklētājiem būs iespēja iegādāties suvenīrus ar Rīgas un tirgus vizuālo identitāti.

Pēdējo divu gadu laikā ir veikta Gastronomijas paviljona pilna rekonstrukcija, Gaļas paviljonā ir uzstādītas jaunas vitrīnas. Tirgū ir atdzīvināta arī gadatirgu tradīcija un izveidots Baltijā pirmais “Gastro tirgus”.

Tuvākajos gados ir iecerēts veikt Zivju paviljona rekonstrukciju. Rekonstrukcijas laikā Zivju paviljona tirgotāji tiks pārcelti uz Piena paviljonu. Pēc Zivju paviljona atjaunošanas uzsāks Piena paviljona pilnu rekonstrukciju. Ir plānots paplašināt arī autostāvvietu skaitu. Teritorijā esošo Spīķeru ielu pārveidos par tirdzniecības un gājēju ielu, kā arī uzlabos drošības sistēmu un atjaunos labierīcību telpas.

Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments deputātus iepazīstināja ar “Rīgas Centrāltirgus revitalizācija – kanālmalas infrastruktūras un publiskās ārtelpas sakārtošana” un “Rīgas Centrāltirgus revitalizācija – pazemes pagrabu pārbūve uzņēmējdarbības veicināšanai”. Abus projektus īsteno Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments, un tos plānots realizēt līdz 2022. gadam.

Būvdarbu gaitā tiks rekonstruēta kanālmalas teritorija no Maskavas ielas līdz Prāgas ielai jeb no Gaļas līdz Zivju paviljonam. Izremontēs tramvaja ceļus un autostāvvietas, piegādes zonu pie kanāla nosegs ar terasi, ierīkos promenādi, veloceliņus, piestātni tūristu kuģīšiem. Tiks izveidots arī sava veida muzejs – interaktīva ekspozīcija par tirgus vēsturi, kas ir valsts nozīmes kultūras piemineklis, kā arī ir iekļauts UNESCO Pasaules kultūras un dabas mantojuma sarakstā.

Savukārt pagrabu pārbūve ļaus ievērojami palielināt noliktavu un tirdzniecības platības. Tiks izremontēti slavenie tirgus pagrabi, kas savieno, piemēram, Sakņu, Gastronomijas, Piena un Gaļas paviljonus. Pagrabos atjaunos elektroinstalāciju un liftus, uzstādīs ugunsdrošības signalizāciju, ugunsdzēšanas sistēmu un aprīkojumu nepieciešamās temperatūras uzturēšanai.

Rīgas Centrāltirgus uzdevumā nekustamā īpašuma jomas uzņēmuma SIA “Colliers International Advisors” ir izstrādājis arī Vidzemes tirgus teritorijas atjaunošanas vīziju, kā arī plānu kā piesaistīt finansējumu šīs vīzijas realizācijai.

Uzņēmuma pārstāvis Jānis Ozols informēja, ka izstrādājot attīstības koncepciju, eksperti veikuši teritorijas arhitektonisko izpēti un tehnisko apsekošanu, kā arī ņēmuši vērā pasaules praksi, attīstot līdzīgas teritorijas pilsētās.

Uzņēmuma izstrādātā vīzija paredz, ka Vidzemes tirgus Piena paviljons saglabās savu funkciju un arī nākotnē tur varēs tirgoties mājražotāji. Savukārt pašreizējā Gaļas paviljonā vietā ir iespēja veidot Gastro tirgu. Starp paviljoniem arhitekti piedāvā veidot āra tirdzniecības ielu, kurā tirgotos amatnieki, mājražotāji un citi vietējo produktu ražotāji.  Teritorijā, kura atrodas vistuvāk Brīvības ielas 90 ēkai būtu iespēja labiekārtot teritoriju ar rotaļu un sporta iekārtām bērniem. Tirgus teritorijā būs arī laukums publiskiem pasākumiem. Savukārt ēkā, kas atrodas Tērbatas ielas pusē, varētu veidot dažādu biroju telpas.

Tuvāko nedēļu laikā AS “Rīgas Centrāltirgus” valde izvērtēs uzņēmuma izstrādātos priekšlikumus un lems, kurš no potenciāliem Vidzemes tirgus finansējuma piesaistes variantiem būtu labākais, lai uzsāktu Vidzemes tirgus atjaunošanu.

Fotogrāfijas no pasākuma skatiet šeit!

tirgus_RD_20190417

[augšup]

Komentēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Sīkdatņu iestatījumi
Lietojot šo mājas lapu vai noklikšķinot uz "Pieņemt sīkdatnes", jūs piekrītat šī resursa un trešo pušu sīkdatņu glabāšanai jūsu ierīcē. Jums ir iespēja atteikties no sīkdatņu izveidošanas jūsu ierīcē - izmantojot "Sīkdatņu iestatījumos" pogu "Atteikties no sīkdatnēm".
Sīkdatņu politika
Sīkdatņu iestatījumi
Pieņemt sīkdatnes
Lietojot šo mājas lapu vai noklikšķinot uz "Pieņemt sīkdatnes", jūs piekrītat šī resursa un trešo pušu sīkdatņu glabāšanai jūsu ierīcē. Jums ir iespēja atteikties no sīkdatņu izveidošanas jūsu ierīcē - izmantojot "Sīkdatņu iestatījumos" pogu "Atteikties no sīkdatnēm".
Sīkdatņu politika
Sīkdatņu iestatījumi
Apstiprināt sīkdatnes