01 Apr 2016

Centrāltirgus – bērniem draudzīga vieta

Nav komentāru

Mūsdienās arvien lielāku vērību pievēršam videi, kādā dzīvojam un tas skar ne vien mūsu privāto dzīves telpu, bet arī publisko, tostarp iepirkšanās vidi. Ikviens vēlamies, lai tā būtu vizuāli pievilcīga, ergonomiska un ērta izmantošanai kopā ar bērniem. Ņemot vērā minēto, uz sarunu aicinājām AS “Rīgas Centrāltirgus” ilggadēju valdes locekli Tatjanu Lukinu, lai noskaidrotu, kā Centrāltirgus pieņēmis jaunā gadsimta izaicinājumus.

Sakiet, lūdzu, kāda ir Centrāltirgus atbilde sabiedrībā arvien pieaugošajam pieprasījumam, lai publiskās vietas kļūtu draudzīgas ģimenēm ar bērniem?

Kā robežšķirtni, kad Centrāltirgus mainīja savu filozofiju un kā kontinenta lielākais tirgus nolēma atgūt arī Eiropas modernākā tirgus statusu, varu minēt 2010. gadu. Turklāt šis statuss viennozīmīgi nav meklējams tikai un vienīgi modernā infrastruktūrā, tas saistāms arī ar mūsdienīgi tirgus vidi, kas pievilcīga kā pieaugušajiem, tā arī jaunajai paaudzei. Manis minētais gads ir arī laiks, kad aktīvi sākām organizēt tirgū dažādus publiskus pasākumus, tajos iesaistot kā lielus, tā arī mazus tirgus apmeklētājus. Jau par tradīciju Centrāltirgū kļuvuši gadskārtu ieražu svētki, dažādu televīzijas izklaidējošu un izzinošu raidījumu filmēšana, koncertu un citu kultūras pasākumu organizēšana. Aizvadītajos gados esam ieviesuši arī svētkus, kuru mērķauditorija ir tieši bērni. Tās ir Bērnu dienas svinības un pasākumi, kas veltīti jaunā mācību gada sākumam. Šīs tradīcijas kopsim arī šogad.

Vai šogad ir paredzēti kādi jaunumi šajā jomā?

Iepriekš notikušajos pasākumos esam ievērojuši, ka bērni mūsu pasākumos ir ļoti iemīļojuši Centrāltirgus talismanus – Turziņu un Groziņu, kuri spēles formā gan izklaidē, gan arī izglīto mūsu mazos un lielos pircējus gan par faktiem, kas saistīti ar pašu tirgu, gan arī veselīgu dzīvesveidu un uzturu, – tā priekšnoteikumu.

Šogad esam nolēmuši attīstīt šo jomu un sagatavot informatīvos materiālus, kuros atspoguļosim veselīga uztura pamatprincipus – vēlamās produktu grupas un to proporcijas mūsu ēdienkartē. Radošā un interesantā veidā skaidrosim, kādēļ svarīgi izvēlēties dažādu krāsu augļus un dārzeņus. Mums ir prieks par katru, kurš nāk iepirkties Centrāltirgū, bet tajā pat laikā vēlamies būt arī noderīgi mūsu pircējiem. Bez tam, nodrošināt veselīgu uzturu ir svarīgi jau no bērnības, jo, kļustot par noturīgu pieradumu, veselīgs dzīvesveids neliksies apgrūtinošs arī turpmākajā dzīvē.

CV 19 2 lpp RCT berniem

Vēlos arī atgādināt, ka mūsu pasākumos turpināsim aizsākto tradīciju rīkot radošās darbnīcas bērniem, kuru ietvaros piedāvājam apgūt dažādas praktiskas prasmes, kas sakņojas mūsu senču tradīcijās un var palīdzēt arī ikdienas solī. Ne velti pamanāmu daļu no mūsu tirgotājiem veido ļaudis ar šādām prasmēm. Tie ir amatnieki, kuri no dabas materiāliem izgatavo dažādas saimniecībā un dekorēšanā noderīgas lietas sava prieka pēc, un ar to arī pelna naudu ģimenes iztikai.

Kādus nozīmīgākos publiskos pasākumus šogad variet minēt?
Šogad esam iecerējuši patiešām jautru un atraktīvu Bērnu dienu ar sportiskām aktivitātēm tirgus jaunākajiem pircējiem, ielīgošanu ar tautas folkloras tradīcijām un pirmsjāņu garu, ko uzburs ne vien pieaicinātie mākslinieki, bet arī Līgo svētku ugunskurs un Jāņu zāļu tirgotāji visā tirgus atklātajā teritorijā. Augustā kopsolī ar pilsētu svinēsim Rīgas dzimšanas dienu, bet rudenī, svinot ražas svētkus, kas sakrīt ar Centrāltirgus dibināšanas gadadienu, svētīsim Mārtiņus. Gadu noslēgsim ar sirsnīgajiem, skanīgajiem un, cerams, sniegotiem Ziemassvētkiem.

[augšup]

Komentēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Sīkdatņu iestatījumi
Lietojot šo mājas lapu vai noklikšķinot uz "Pieņemt sīkdatnes", jūs piekrītat šī resursa un trešo pušu sīkdatņu glabāšanai jūsu ierīcē. Jums ir iespēja atteikties no sīkdatņu izveidošanas jūsu ierīcē - izmantojot "Sīkdatņu iestatījumos" pogu "Atteikties no sīkdatnēm".
Sīkdatņu politika
Sīkdatņu iestatījumi
Pieņemt sīkdatnes
Lietojot šo mājas lapu vai noklikšķinot uz "Pieņemt sīkdatnes", jūs piekrītat šī resursa un trešo pušu sīkdatņu glabāšanai jūsu ierīcē. Jums ir iespēja atteikties no sīkdatņu izveidošanas jūsu ierīcē - izmantojot "Sīkdatņu iestatījumos" pogu "Atteikties no sīkdatnēm".
Sīkdatņu politika
Sīkdatņu iestatījumi
Apstiprināt sīkdatnes