30 Mar 2016

Centrāltirgus vērienīgu rekonstrukcijas darbu gaidās

Nav komentāru

Sākoties pavasarim uz sarunu aicinājām Anatoliju Abramovu, lai pavaicātu – kas mūs kā pircējus un tirgotājus sagaida šajā gadā, kādi investīciju projekti ir ieplānoti un kā tas ietekmēs iepirkšanos Eiropas lielākajā tirgū?

Ar kādiem finanšu rādītājiem AS “Rīgas Centrāltirgus” noslēdza pagājušo gadu un vai esiet ar tiem apmierināti?

AS “Rīgas Centrāltirgus” ieņēmumi 2015. gadā bija 6 866 258 eiro, kas ir vairāk, nekā bijām plānojuši, apstiprinot 2015.gada budžetu. Šoreiz jāsaka paldies mātei dabai, kas mūs lutināja gada izskaņā, līdz ar ko no atklātās teritorijas varējām gūt vairāk ieņēmumu, nekā bijām prognozējuši pērnā gada sākumā. Varam droši sacīt, ka ar sasniegto esam apmierināti.

Ņemot vērā šo pozitīvo noti, vēlētos uzzināt, kādus jaunus attīstības un investīciju projektus Centrāltirgus iecerējis šogad?

Aizvadītos trīs gadus AS “Rīgas Centrāltirgus” ir mērķtiecīgi uzkrājusi līdzekļus, kā arī optimizējusi uzņēmuma apsaimniekošanas sistēmu, lai realizētu vairākus nozīmīgus infrastruktūras rekonstrukcijas projektus. Šobrīd esam panākuši, ka visi 2016. gadā ieplānotie darbi Centrāltirgū 1 634 680 eiro apmērā tiks veikti, neaizņemoties finanšu līdzekļus.

Kā vienu no nozīmīgākajiem šogad ieplānotajiem darbiem vēlos minēt Centrāltirgus Nēģu ielas laukuma seguma rekonstrukciju, aizstājot novecojušo asfalta segumu ar bruģi, sakārtojot arī lietusūdens kanalizācijas sistēmu, kā arī izbūvējot atpūtas un satikšanās vietu ar soliņiem Nēģu ielas laukumā Centrāltirgus pircējiem.      Nākotnē šī varētu tapt par tikpat slavenu vietu Rīgā kā Laimas pulkstenis, – vietu, kur ļaudis sarunātu satikšanās, atpūstos un tērzētu, izbaudot tirgus unikālo vidi.

Kopumā projekta realizācijas gaitā esam ieplānojuši ieklāt turpat 8000 kvadrātmetru bruģa seguma, būtiski uzlabojot tirgus atklātās teritorijas vizuālo izskatu un vienlaikus arī paaugstinot seguma funkcionalitāti un ilgmūžību.

Izmantojot izdevību, vēlos atkārtoti informēt mūsu pircējus un tirgotājus, ka iecerētie darbi tiks veikti pakāpeniski līdz nākamās ziemas sākumam, maksimāli tos organizējot tā, lai netraucētu ne gājēju kustību, ne tirgošanos. Tomēr ar zināmām neērtībām dažādās tirgus vietās periodiski nāksies saskarties. Ceru uz visu sapratni kopīga mērķa vārdā – sakārtot pircējiem un tūristiem pievilcīgu leģendāro Rīgas Centrāltirgu.

Jau kādu laiku par gastronomijas paviljona nākotni interesējas gan paviljonā strādājošie pārdevēji, gan arī pircēji. Kādi plāni iecerēti attiecībā uz to?

Ar šo gadu esam pārņēmuši gastronomijas paviljona apsaimniekošanu, līdz ar to AS “Rīgas Centrāltirgus” ir atguvis savā tiešā pārvaldīšanā visus piecus paviljonus, kuru ansamblis ir atzīts par arhitektūras pieminekli. Diemžēl, laika zobs gastronomijas paviljonu ir skāris vissmagāk. Tā kā ar vislielāko pietāti izturamies pret mūsu apsaimniekošanā nodoto rīdzinieku īpašumu un arhitektūras vērtību saglabāšanu, šogad esam iecerējuši paviljona rekonstrukciju, kuras ietvaros kā nozīmīgākais darbs jāmin jau veselu gadsimtu kalpojušo metāla arku pastiprināšana. Diemžēl, šos darbus, ievērojot drošības prasības, iespējams veikt tikai, uz laiku slēdzot paviljonu pircējiem un tirgotājiem. Taču  pēc tam saņemsim atjaunotu, drošu un vēl ilgi kalpojošu tirdzniecības halli, kur ar jaunu sparu varēsim organizēt tirgus un paviljona specifikai atbilstošu tirdzniecību. Jau šobrīd saņemam piedāvājumus no dažādiem uzņēmējiem, kuri savu produkciju un pakalpojumus pircējiem vēlētos piedāvāt tieši rekonstruētajā gastronomijas paviljonā. Bez ēkas metāla konstrukciju pastiprināšanas esam iecerējuši arī veikt paviljona grīdas seguma remontu.

Vai esat gatavs jau iepazīstināt mūsu lasītājus ar vēl kādām investīciju iecerēm Centrāltirgū šogad?

Labprāt. Pagrabstāvos tiks veikta metāla konstrukciju inspekcija, kā arī apsekotas gaļas paviljona nesošās konstrukcijas. Savukārt, zivju paviljonā, rūpējoties par ekonomisku elektroenerģijas patēriņu, kas ļaus paaugstināt gan mūsu tirgotāju konkurētspēju, gan arī mazākā mērā patērēs vides resursus, tiks rekonstruētas aukstuma iekārtas un aukstuma kameras. Turklāt rekonstrukcijas darbi plānoti arī Centrāltirgus siltummezglā, kā arī visos paviljonos tiks veikta “gaisa aizkaru” – siltā gaisa pūtēju montāža  ieejas mezglu tuvumā, kas palīdzēs nodrošināt komfortablākus darba apstākļus tirgotājiem un iepirkšanās vidi pircējiem gada aukstākajā laikā.

[augšup]

Komentēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Sīkdatņu iestatījumi
Lietojot šo mājas lapu vai noklikšķinot uz "Pieņemt sīkdatnes", jūs piekrītat šī resursa un trešo pušu sīkdatņu glabāšanai jūsu ierīcē. Jums ir iespēja atteikties no sīkdatņu izveidošanas jūsu ierīcē - izmantojot "Sīkdatņu iestatījumos" pogu "Atteikties no sīkdatnēm".
Sīkdatņu politika
Sīkdatņu iestatījumi
Pieņemt sīkdatnes
Lietojot šo mājas lapu vai noklikšķinot uz "Pieņemt sīkdatnes", jūs piekrītat šī resursa un trešo pušu sīkdatņu glabāšanai jūsu ierīcē. Jums ir iespēja atteikties no sīkdatņu izveidošanas jūsu ierīcē - izmantojot "Sīkdatņu iestatījumos" pogu "Atteikties no sīkdatnēm".
Sīkdatņu politika
Sīkdatņu iestatījumi
Apstiprināt sīkdatnes