17 Apr 2021

Intervija ar Arti Druvinieku par Rīgas Centrāltirgus aktualitātēm

Nav komentāru

Pēdējā laikā Rīgas Centrāltirgus ir piedzīvojis daudz vizuālu pārmaiņu, vai Tu varētu pastāstīt sīkāk par Rūpniecības preču paviljona atklāšanu un kur ir palikušas Prāgas ielas nojumes?

Jā, šis gads Rīgas Centrāltirgum ir iesācies ļoti aktīvi un savā ziņā pat ambiciozi, beidzot esam uzsākuši vairāku projektu īstenošanu, ko šobrīd var redzēt arī tirgus apmeklētāji.

Viens no aktuālākajiem jaunumiem, kas sacēlis lielu ažiotāžu, ir Rūpniecības preču paviljona atvēršana, kur šobrīd mājvietu ir atraduši rūpniecības preču tirgotāji. Daudzi tirgus apmeklētāji ir neizpratnē, kā bijušajā Piena paviljonā varēja ļaut tirgot rūpniecības preces, taču šajā gadījumā ir jāvērtē vairāki aspekti. Pirmkārt, jāsaprot, kas tas ir pagaidu risinājums, reaģējot uz apkārtējās vides pieprasījumu. Otrkārt, ņemot vērā iedzīvotāju skaita un tirgus apmeklētāju skaita samazināšanos, Piena paviljons, kurā tirgotu tikai piena produkciju ir pagātne, jau pirms rekonstrukcijas Piena paviljonā, labākajā gadījumā, piena produkcija bija pārstāvēta tikai 30% gadījumos, pārējo piedāvājumu sastādīja ar piena nozari nesaistītas preces. Treškārt, piena produkcija vienuviet ir pieejama Gastronomijas paviljonā un šeit ir jāsaka, ka piedāvājums atbilst pieprasījumam, Gastronomijas paviljonā ir pieejami visi tie paši ražotāji, kas kādreiz piedāvāja savu produkciju Piena paviljonā. Ceturtkārt, Rīgas Centrāltirgus nav tikai pārtikas tirgus, mēs esam saglabājuši visu tirgus sortimentu un ļoti daudzi tirgus apmeklētāji apmeklē tirgu tieši ar mērķi iegādāties rūpniecības preces – apģērbu, apavus un citas lietas. Rūpniecības precēm ir liels pieprasījums. Piektkārt, ņemot vērā, ka 2020. gadā tika nojauktas Gogoļa laukuma tirdzniecības nojumes un daudzi tirgotāji palika bez tirdzniecības vietām, mēs apsolījām, ka šādas tirdzniecības vietas atradīsim. Apzinoties, ka viens no tirgus paviljoniem ir brīvs, tika pieņemts lēmums iedot šo paviljonu tieši rūpniecības preču tirgotājiem, tādējādi ne tikai nodrošināt labākus apstākļus rūpniecības preču tirgotājiem, bet arī pilnvērtīgi izmantot tirgus paviljonu. Šobrīd esam atvēruši sakārtotu Rūpniecības preču paviljonu, un rūpniecības preču tirgošanās “zem viena jumta” ar pārtikas preču tirgošanos ir sastopama daudzos pasaules tirgos. Ja sabiedrība atcerētos, kā Piena paviljons izskatījās pirms slēgšanas, domāju daudzi jauno paviljonu novērtētu ļoti atzinīgi.

Runājot par Prāgas ielas nojumēm. Līdz šim izmantotie lietussargi bija ne tikai vizuāli nolietojušies, bet arī lietošanā piemēroti tikai labiem laikapstākļiem, vējā, lietū šādu lietussargu izmantošana bija ļoti nepraktiska. Uz doto brīdi atsevišķi lietussargi vēl tiek izmantoti, tomēr ejot līdzi laikam, jau vasarā Prāgas ielā tiks izvietotas mūsdienīgas tirdzniecības nojumes. Jaunums būs tas, ka tirdzniecības nojumes Prāgas ielā atradīsies no pavasara līdz rudenim, savukārt, ziemā Prāgas iela tiks pilnībā atbrīvota gājējiem.

Kādas vēl izmaiņas ir piedzīvojis vai tuvākajā laikā piedzīvos Rīgas Centrāltirgus?

Izmaiņu tirgū ir un būs daudz. Aktīvi strādājam pie vizuālā tēla uzlabošanas, tirdzniecības kiosku sakārtošanas slēgtajā teritorijā. Daudzi būs pamanījuši, ka āra teritorijā ir mainīts galdu izkārtojums, kas ļauj ne tikai pārredzamāk izvietot tirgotājus, bet arī ievērot vismaz 2 metru distanci starp tirdzniecības galdiem, kas joprojām ir ļoti aktuāli. Notiek darbs pie autostāvvietu sakārtošanas tirgus teritorijā.

Kas notiek ar ēdināšanas zonu Gastronomijas paviljonā?

Šis ir vēl viens no aktuālākajiem jaunumiem. Rīgas Centrāltirgus Gastronomijas paviljona pusē tuvāk kanālmalai ir izveidots viens no Rīgas pilsētas Covid-19 vakcinēšanas punktiem. Sadarbībā ar Rīgas domi, izvērtējot tirgus atrašanās vietu, sasniedzamību ar sabiedrisko transportu, telpu pieejamību, to plašumu, ventilācijas sistēmu un citus faktorus, tika pieņemts lēmums izveidot pašvaldības masu vakcinācijas centru. Diemžēl, iepriekšējais gads ir pierādījis, ka Covid-19 nešķiro valstis, cilvēkus, vietas, tāpēc esam gandarīti, ka esam spējuši ļoti īsā laikā sniegt savu ieguldījumu sabiedrības veselībā. Pirmās vakcinācijas punkta darba dienas pierādīja, ka Rīgas Centrāltirgus vakcinācijas punkts bija viens no pieprasītākajiem.

Kopumā runājot par Gastronomijas paviljona ēdināšanas zonu, pat ņemot vērā Covid-19 ierobežojumus un negatīvo ietekmi uz ekonomiku, uz doto brīdi ēdināšanas zonā darbojas seši tirgotāji, kas piedāvā pusdienu piedāvājumus, kebabus, kutabus, grilvistas, poņčikus un citus gardumus. Pēc vakcinācijas punkta darbības beigām tiek plānots piesaistīt papildus tirgotājus, paredzot latviešu virtuves piedāvājumu, kas varētu būt interesants tūristiem, kā arī veidot mainīgos stendus, īstermiņā piesaistot, piemēram, pazīstamus restorānus ar speciāli Rīgas Centrāltirgum radītu piedāvājumu.

Kādi Covid-19 ierobežojumi šobrīd tiek ievēroti tirgū un kā notiek cilvēku plūsmas kontrole?

Tirgū tiek ievēroti visi ierobežojumi saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem, tāpēc ar neizpratni lasu atsevišķu tirdzniecības centru paustos viedokļus par ierobežojumu neesamību vai neievērošanu. Cilvēku plūsmas kontrole šobrīd notiek ar videonovērošanas sistēmas palīdzību, pie katras ieejas ir izvietoti apmeklētāju skaitītāji, kas automātiski informāciju par paviljonos esošo cilvēku skaitu nosūta uz galveno apsardzes posteni un brīdī, kad pieļaujamais cilvēku skaits ir sasniegts, apsardze īslaicīgi slēdz paviljonu durvis. Uz neilgu brīdi bijām ieviesuši apmeklētāju kartiņu sistēmu, kas pēc būtības bija identiska lielveikalos izmantotajai iepirkumu groziņu sistēmai, bet rodot iespēju pilnveidot cilvēku plūsmas kontroli, ieviesām apmeklētāju skaitītājus. Daudzi apmeklētāji ir neapmierināti, ka šobrīd cilvēku plūsma tiek organizēta pa galveno eju starp paviljoniem, bet ņemot vērā Ministru kabineta noteikumus, tirdzniecības vietām ir jānodrošina kontrolēta ieeja un kontrolēta izeja, gadījumā, ja atvērtas būtu visas paviljonu ieejas un izejas, nodrošināt cilvēku plūsmas kontroli būtu daudz sarežģītāk.

Papildus atklātā teritorijā un paviljonos ir izvietotas uzlīmes un norobežojošās līnijas, kas apmeklētājiem ļauj ievērot 2 metru distanci, pie visām paviljonu ieejām un tirgošanās vietām ir izvietoti informatīvie materiāli, ir nodrošināti individuālie sejas aizsargstikli darbiniekiem un apsargiem, pie visām paviljonu ieejām ir izvietoti roku dezinfekcijas līdzekļi.

Ko Tu novēlētu Rīgas Centrāltirgus apmeklētājiem?

Es novēlētu pacietību, jo pārmaiņas ir ilgs process. Mēs strādājam, lai padarītu tirgu sakārtotāku, mūsdienīgāku, drošāku, ērtāku tirgotājiem un apmeklētājiem. Vērtējot kādus procesus, ir jāņem vērā vairāki faktori, mēs nevaram pieņemt lēmumus tikai tāpēc, ka mums patīk vai nepatīk, mums jāņem vērā tirgotāju vajadzības, apmeklētāju vēlmes, ekonomiskos faktorus un ārējās vides izmaiņas. Es ticu, ka kopīgiem spēkiem Rīgas Centrāltirgus kļūs par vietu ar kuru leposies katrs rīdzinieks.

 

 

[augšup]

Komentēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Sīkdatņu iestatījumi
Lietojot šo mājas lapu vai noklikšķinot uz "Pieņemt sīkdatnes", jūs piekrītat šī resursa un trešo pušu sīkdatņu glabāšanai jūsu ierīcē. Jums ir iespēja atteikties no sīkdatņu izveidošanas jūsu ierīcē - izmantojot "Sīkdatņu iestatījumos" pogu "Atteikties no sīkdatnēm".
Sīkdatņu politika
Sīkdatņu iestatījumi
Pieņemt sīkdatnes
Lietojot šo mājas lapu vai noklikšķinot uz "Pieņemt sīkdatnes", jūs piekrītat šī resursa un trešo pušu sīkdatņu glabāšanai jūsu ierīcē. Jums ir iespēja atteikties no sīkdatņu izveidošanas jūsu ierīcē - izmantojot "Sīkdatņu iestatījumos" pogu "Atteikties no sīkdatnēm".
Sīkdatņu politika
Sīkdatņu iestatījumi
Apstiprināt sīkdatnes