07 Mai 2014

Labākā alga par darbu: smaidīgs un laipns pircējs

Nav komentāru

Tirgotāja Mirdza Liepa Centrāltirgus sakņu paviljonā piesaista ar savu cilvēcīgumu: viņa labi izprot pircēju vajadzības, pastāsta par preci, iesaka, kas  no piedāvātā preču klāsta piemērots bērnu uzturam. Mirdzu iepazinām arī LMT reklāmā un sarunu prognožu spēlē.

Pastāstiet par savu stendu. Ko pie Jums var nopirkt? No kurienes nākusi produkcija?
Pie manis var nopirkt  dažādas saknes, zaļumus, pupas, zirņus, tomātus, gurķus, kā arī Latvijā ražotās sulas un eļļas.

Ko pie Jums pērk visvairāk?
Latvijā ražotās sulas un eļļas.

Cik gadu tirgojaties Centrāltirgū?
Būs jau divdesmit gadu.

Kādas ir Jūsu pirmās atmiņas par Rīgas Centrāltirgu?
Te bija ārkārtīgi daudz cilvēku – gan pircēju, gan tirgotāju. Tolaik bija diezgan primitīvas  tirdzniecības vietas, neizprotama tirdzniecības organizācija.

Kā nonācāt līdz savam tirgošanās stendam Centrāltirgū?
Biju izaudzējusi savas zemenes un bija nepieciešams tās realizēt. Tā arī nonācu līdz Rīgas Centrāltirgum. Atceros to lielo neizpratni – nezināju, kur jādodas, lai tiktu pie tirdzniecības vietas.

Kā pēdējo gadu laikā mainījies Centrāltirgus?
Tirgū ir daudz darīts, lai sakārtotu un pilnveidotu saskarsmi starp tirgotājiem un tirgus administrāciju. Tas tomēr ir ļoti svarīgi, lai varētu pilnvērtīgi strādāt. Jāpiemin arī tas, ka ir tīra un sakārtota vide un labiekārtotas tirdzniecības vietas.

Kā raksturojat konkurenci Centrāltirgū?
Konkurenci es uztveru kā normālu parādību, tā būs vienmēr un vienmēr tai arī ir jābūt. No tās iegūst pircēji un tā arī pārdevējiem liek pārdomāt, kādu preci tirgot un par kādām cenām.

Raksturojiet, kādi ir Jūsu pircēji?
Ļoti dažādi: gan mūsu pašu ļaudis, gan ārzemnieki. Ir laipni cilvēki un ir arī īgnāki. Tirgus pulcē visus.

Kāda ir Jūsu darba diena?
Tirgus ir īpašs ar to, ka nav divu vienādu dienu. Katra atšķiras ar to, cik daudz ļaužu nāk uz tirgu, kādā noskaņojumā viņi ir, ko un cik daudz vēlas nopirkt. Tas ir interesanti.

mirdza_liepa_intervija_3

Kas ir grūtākais Jūsu darbā?
Darba diena tirgū ir gara un strādājam arī brīvdienās. Reizēm ir cilvēki, kas pārdevēju uzskata par zemākas šķiras cilvēku un ir grūti izdabāt pilnīgi visām kaprīzēm, kaut gan ļoti cenšos. Tas reizēm „izsit”  no līdzsvara, apbēdina.

Par ko izjūtat lielāko gandarījumu?
Gandarījums ir, ja pircējs pie manis atrod meklēt preci, to iegādājas, pasaka paldies un nākamreiz atkal atgriežas, lai ko iegādātos.

Vai gadās arī par kaut ko nesaskaņas ar pircējiem?
Tagad, kad ieviesa eiro, daudziem gados vecākajiem cilvēkiem likās, ka cenas kļuvušas dārgākas, viņiem bija grūtības ar sīknaudas skaitīšanu.  Taču tagad jau ir pieraduši gan pie jaunās naudas, gan cenām.

Bet Jūs vienmēr esat labā noskaņojumā, vai ir viegli ar visiem aprunāties un būt laipnam.
Cenšos būt laipna vienmēr. Pat tad, ja garastāvoklis nav tik labs, kā gribētos, taču tā ir ļoti reti!

Vai mūsdienu ļaudis vēl prot kaulēties un tirgū tas notiek?
Kaulēšanās nav īsti raksturīga mūsu mentalitātei. Tirgū, protams, ik pa laikam gadās ar to sastapties, it sevišķi, ja pirkums lielāks. Ja pircējs pērk daudz un regulāri, dodu kādu atlaidīti.

Vai pa šiem gadiem, kopš dzīvojam neatkarīgā Latvijā pircējs ir kļuvis gudrāks (atšķir vietējo no ārzemju produkta, ir gatavs maksāt par Latvijā audzēto vairāk)?
Jā, pircēji kļuvuši gudrāki, jo informācijas ieguves veidi ir paplašinājušies. Daudzi atšķir vietējo produkciju no ārzemju, bet daudzi iedomājas, ka atšķir vietējo no ārzemju, stingri pastāv pie sava uzskata.  Par Latvijas produkciju daudzi ir gatavi maksāt vairāk, taču ne viesiem maciņš to atļauj.

Vai pati iepērkaties tirgū?
Jā, diezgan daudz.

Vai tirgum Latvijā ir nākotne?
Jā, protams. Tirgi jau senos laikos un arī pašlaik pastāv vai katrā valstī. Kad ceļoju, vienmēr cenšos apmeklēt arī to valstu un pilsētu tirgus, lai paskatītos, kā ir citur.

mirdza_liepa_intervija_2Esat iesaistījusies LMT reklāmas kampaņā. Kā ir uz sevi raudzīties TV ekrānā?
Tas ir ļoti neparasti!

Kā izlēmāt iesaistīties šajā projektā?
Man piedāvāja un es domāju, kāpēc gan neiesaistīties un nepamēģināt ko jaunu.

Vai pircēji Jūs ir pamanījuši TV? Nāk vairāk?
Pircēji tiešām ir pamanījuši. Mani nāk satikt daudzi veci paziņas un draugi. Tas ir patīkami.

Kāda bija filmēšanās? Varbūt bija kāds smieklīgs atgadījums vai kuriozs reklāmas un spēles uzņemšanas laikā?
Līdz šim nebiju domājusi, ka filmēšanās ir tik nogurdinoša. Tagad saprotu to, ka, ja šis darbs ir jādara katru dienu, tas patiesībā ir diezgan grūts.

Kāda ir pati labākā alga par ieguldīto darbu?
Smaidīgs, laipns pircējs, kurš atgriežas pie manis atkal.

[augšup]

Komentēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Sīkdatņu iestatījumi
Lietojot šo mājas lapu vai noklikšķinot uz "Pieņemt sīkdatnes", jūs piekrītat šī resursa un trešo pušu sīkdatņu glabāšanai jūsu ierīcē. Jums ir iespēja atteikties no sīkdatņu izveidošanas jūsu ierīcē - izmantojot "Sīkdatņu iestatījumos" pogu "Atteikties no sīkdatnēm".
Sīkdatņu politika
Sīkdatņu iestatījumi
Pieņemt sīkdatnes
Lietojot šo mājas lapu vai noklikšķinot uz "Pieņemt sīkdatnes", jūs piekrītat šī resursa un trešo pušu sīkdatņu glabāšanai jūsu ierīcē. Jums ir iespēja atteikties no sīkdatņu izveidošanas jūsu ierīcē - izmantojot "Sīkdatņu iestatījumos" pogu "Atteikties no sīkdatnēm".
Sīkdatņu politika
Sīkdatņu iestatījumi
Apstiprināt sīkdatnes