06 Jūn 2016

Rīgas Centrāltirgus apgrozāmo līdzekļu apjoms 2015. gadā pieaudzis par vairāk nekā miljonu eiro

Nav komentāru

Pēc AS “Rīgas Centrāltirgus” 2015. gada finanšu datu auditēšanas vērsāmies pie uzņēmuma valdes locekles Tatjanas Lukinas, lūdzot iepazīstināt ar Eiropas lielākā tirgus pērnā gada darbības rezultātiem, un izvērtēt tos.

 Kā ir izmainījies uzņēmuma apgrozījums salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu?

Pagājušā gada sākumā ieplānojām apsaimniekošanas modeļa maiņu Vidzemes un Āgenskalna tirgos, samazinot nomas maksu to apsaimniekotājiem, bet vienlaikus uzliekot viņiem par pienākumu investēt šo tirgu sakārtošanā un attīstībā. Līdz ar šīm izmaiņām prognozējām Rīgas Centrāltirgus apgrozījuma kritumu līdz pat 10%, taču,  pateicoties uzņēmuma sekmīgajai un pārdomātajai saimnieciskajai darbībai, kā arī siltajiem laika apstākļiem pērnā gada rudenī, kas ļāva turpināt tirdzniecību Centrāltirgus atklātajā teritorijā, kritumu izdevās iegrožot līdz 3,3%. Absolūtajos skaitļos akciju sabiedrības “Rīgas Centrāltirgus” neto apgrozījums 2015. gadā sasniedza 6 866 255 eiro.

 Cik šāds uzņēmuma apgrozījums ir nozīmīgs sabiedrības kontekstā?

Uzņēmuma apgrozījumu nepilnu septiņu miljonu eiro apmērā varam salīdzināt ar tā veiktajām iemaksām valsts un pašvaldības budžetā. Proti, 2015. gadā šī summa bija 2 116 813,28 eiro, kas ļauj realizēt nevienu vien valsts un pašvaldības funkciju, līdz ar ko Rīgas Centrāltirgus ir ierindojams starp sabiedriski nozīmīgākajiem uzņēmumiem Latvijas galvaspilsētā, kas ik dienas, nodrošinot darbavietas vairāk nekā 3000 tirgotājiem un zemniekiem, kā arī iepirkšanās iespējas vismaz 70 000 pircējiem, veic arī unikālu sociālo funkciju.

 Kā šajā kontekstā vērtējat AS “Rīgas Centrāltirgus” darbību pagājušajā gadā?

Sekmīgi. Sasniegtie rezultāti ir pārsnieguši mūsu sākotnējās prognozes, bet pats būtiskākais – esam spējuši palielināt uzņēmuma apgrozāmos līdzekļus par 1 033 474 eiro, nodrošinot, ka gada beigās to kopsumma sasniedz 3 282 591 eiro. Šo uzkrājumu esam izveidojuši aizvadīto trīs gadu laikā, lai jau šogad varētu realizēt vairākus nozīmīgus infrastruktūras rekonstrukcijas projektus 1 634 680 eiro apmērā, neaizņemoties finanšu līdzekļus.

 Vai varat atgādināt lasītājiem, kādi darbi šogad ir ieplānoti?

Realizēsim Nēģu ielas laukuma seguma rekonstrukciju, aizstājot novecojušo asfalta segumu ar bruģi, sakārtojot arī lietusūdens kanalizācijas sistēmu, kā arī izbūvējot šeit pircējiem atpūtas un satikšanās vietu ar soliņiem .

Rekonstrukcijas darbus esam iecerējuši arī gastronomijas paviljonā, stiprinot gadsimta vecumu sasniegušās metāla arkas. Lai veiktu šos darbus droši, būsim spiesti uz kādu laiku paviljonu slēgt, pēc tam iegūstot sakārtotu, drošu un vēl ilgi kalpojošu tirdzniecības halli. Bez ēkas metāla konstrukciju pastiprināšanas veiksim arī paviljona grīdas seguma remontu. Brīnišķīgākais, ka jau šobrīd saņemam piedāvājumus no dažādiem uzņēmējiem, kuri savu produkciju un pakalpojumus pircējiem vēlētos piedāvāt tieši rekonstruētajā gastronomijas paviljonā. Tas liek cerēt uz vēl nevienu vien rozīnīti mūsu tirgū.

Pagrabstāvā tiks veikta paviljonu metāla konstrukciju inspekcija, kā arī apsekotas gaļas paviljona nesošās konstrukcijas.

Savukārt, zivju paviljonā, rūpējoties par ekonomisku elektroenerģijas patēriņu, kas ļaus paaugstināt gan mūsu tirgotāju konkurētspēju, gan arī mazākā mērā patērēs vides resursus, tiks rekonstruētas aukstuma iekārtas un aukstuma kameras. Rekonstrukcijas darbi plānoti arī Centrāltirgus siltummezglā.

Turklāt visos paviljonos tiks veikta gaisa aizkaru – siltā gaisa pūtēju ieejas mezglu tuvumā – montāža, kas palīdzēs nodrošināt komfortablākus darba apstākļus tirgotājiem un iepirkšanās vidi pircējiem gada aukstajā laikā.

[augšup]

Komentēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Sīkdatņu iestatījumi
Lietojot šo mājas lapu vai noklikšķinot uz "Pieņemt sīkdatnes", jūs piekrītat šī resursa un trešo pušu sīkdatņu glabāšanai jūsu ierīcē. Jums ir iespēja atteikties no sīkdatņu izveidošanas jūsu ierīcē - izmantojot "Sīkdatņu iestatījumos" pogu "Atteikties no sīkdatnēm".
Sīkdatņu politika
Sīkdatņu iestatījumi
Pieņemt sīkdatnes
Lietojot šo mājas lapu vai noklikšķinot uz "Pieņemt sīkdatnes", jūs piekrītat šī resursa un trešo pušu sīkdatņu glabāšanai jūsu ierīcē. Jums ir iespēja atteikties no sīkdatņu izveidošanas jūsu ierīcē - izmantojot "Sīkdatņu iestatījumos" pogu "Atteikties no sīkdatnēm".
Sīkdatņu politika
Sīkdatņu iestatījumi
Apstiprināt sīkdatnes