02 Apr 2020

Rīgas Centrāltirgus spiests lauzt līgumu ar Centrālais Gastro Tirgus

Nav komentāru
Sakarā ar ilgstošu finansiālo saistību nepildīšanu, AS “Rīgas Centrāltirgus” ir spiesta lauzt nomas līgumu ar Centrālais Gastro Tirgus īpašnieku SIA “INTERNATIONAL SV”.

“Jaunu projektu īstenošana vienmēr ir saistīta ar riskiem, diemžēl šajā gadījumā Centrālais Gastro Tirgus īpašnieks nav izvērtējis finanšu riskus, kas novedis pie tā, ka esam spiesti lauzt esošo nomas līgumu” atzīst AS “Rīgas Centrāltirgus” valdes priekšsēdētājs Artis Druvinieks.  “Pirmais brīdinājums par nomas un komunālo maksājumu kavējumu nomniekam tika nosūtīts jau 2019.gada augustā, kas nozīmē, ka faktiski grūtības segt uzņemtās finanšu saistības SIA “INTERNATIONAL SV” parādījās jau pāris mēnešus pēc Centrālais Gastro Tirgus atklāšanas”, turpina A.Druvinieks.

Ievērojot visus savstarpēji noslēgtā līguma nosacījumus, AS “Rīgas Centrāltirgus” jau 2020.gada 8.janvārī nosūtīja SIA “INTERNATIONAL SV” paziņojumu par līguma izbeigšanu. Pārrunu rezultātā starp AS “Rīgas Centrāltirgus” un SIA “INTERNATIONAL SV” tika noslēgta vienošanās par parāda samaksu, kas paredzēja saistību izpildes nodrošinājuma iesniegšanu. Ņemot vērā, ka uz 2020.gada 31.martu SIA “INTERNATIONAL SV” nebija iesniegusi atbilstošu saistību izpildes nodrošinājumu, kā arī nebija vienojusies ar AS “Rīgas Centrāltirgus” par vienošanās grozījumiem, nomas līgums ir uzskatāms par izbeigtu.

“Apzinoties izveidotā projekta nozīmīgumu Rīgas Centrāltirgum un nomniekam, no savas puses esam darījuši visu iespējamo, lai saglabātu Centrālais Gastro Tirgus darbību Gastronomijas paviljonā. Tomēr, jebkura sadarbība paredz abu pušu iesaisti un situācija, kurā otra puse nepilda savas saistības, spiež mūs atbilstoši rīkoties. Izvairoties no iespējamām spekulācijām, būtiski atzīmēt, ka SIA “INTERNATIONAL SV” finanšu saistību nepildīšana pret AS “Rīgas Centrāltirgus” un minētā nomas līguma laušana nav saistīta ar nepārvaramas varas apstākļiem vai COVID-19 izraisīto ekonomisko krīzi, jo, kā minēju, pirmais brīdinājums par maksājumu kavējumu tika nosūtīts jau pagājušā gada augustā”, skaidro A.Druvinieks.

“Ņemot vērā, ka “food-court” jeb restorānu pagalma koncepcija, kas piedāvā atšķirīgu virtuvju ēdienu gatavošanu uz vietas apmeklētāju acu priekšā, ir pieprasīta Rīgas pilsētas iedzīvotāju un viesu vidū, līdzīga veida koncepts Rīgas Centrāltirgū tiks saglabāts. Interesi ir izrādījuši gan esošie Rīgas Centrāltirgus nomnieki, gan citi nozares pārstāvji, taču konkrēts risinājums tiks meklēts pēc ārkārtas situācijas beigām”, norāda A.Druvinieks.

[augšup]

Komentēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Sīkdatņu iestatījumi
Lietojot šo mājas lapu vai noklikšķinot uz "Pieņemt sīkdatnes", jūs piekrītat šī resursa un trešo pušu sīkdatņu glabāšanai jūsu ierīcē. Jums ir iespēja atteikties no sīkdatņu izveidošanas jūsu ierīcē - izmantojot "Sīkdatņu iestatījumos" pogu "Atteikties no sīkdatnēm".
Sīkdatņu politika
Sīkdatņu iestatījumi
Pieņemt sīkdatnes
Lietojot šo mājas lapu vai noklikšķinot uz "Pieņemt sīkdatnes", jūs piekrītat šī resursa un trešo pušu sīkdatņu glabāšanai jūsu ierīcē. Jums ir iespēja atteikties no sīkdatņu izveidošanas jūsu ierīcē - izmantojot "Sīkdatņu iestatījumos" pogu "Atteikties no sīkdatnēm".
Sīkdatņu politika
Sīkdatņu iestatījumi
Apstiprināt sīkdatnes