10 Okt 2013

Trešajā „Garšīgi dzīvojam” raidījumā Lolita Neimane

8 komentāri

Svētdien, 13. oktobrī, jau 9.25 kulinārijas raidījumā “Garšīgi dzīvojam” raidījuma vadītāju gardēdi Jāni Ozolu Rīgas Centrāltirgū iekārtotajā virtuvē veselīgākai ēst gatavošanai iedvesmos dietoloģe Lolita Neimane.

“Šajā variantā bez sāls var iztikt! Šoreiz cukuru nevajag!” ne reizi vien raidījuma laikā dietoloģe pakoriģēja kulinārijas šova vadītāju Ozolu. Kā jau pierasts, arī šajā raidījumā tiks pagatavoti četri ēdieni. Savu viešņu Ozols sagaidīja ar fantastiski gardu un sildošu ābolu sulas tēju. Vēl abi saimniekotāji pagatavoja tomātu biezzupu, foreli ar dārzeņiem un biešu salātus ar kazas sieru.

Cik un kāpēc veselīgi ir šie ēdieni, kā tos pagatavot vēl veselīgāk un interesantāk, skatieties raidījumā svētdienas rītā.

Tiem, kas jau svētdien tūlīt pēc raidījuma vēlas izmēģināt raidījumā redzētās ēdienu receptes, jau laikus jāsagādā:
Ābolu sulas tējai: 2 glāzes svaigi spiestas ābolu sulas, smaržīga melnā tēja ar meža ogām, 2 kanēļa standziņas, dzidrais cukura sīrups, 100 ml ruma. Forelei ar dārzeņiem 2–3 kg foreles, 5 kartupeļi, 3 sīpoli, 4 ķiploka daiviņas, 3 burkāni 1 kālis, 3 bumbieri, buntīte pētersīļu, buntīte diļļu, 2 citroni, olīveļļa, sāls un pipari. Tomātu zupai: 1 kg tomātu, ķiploki, 1 sīpols, puravs, baziliks, timiāns, 200 ml saldā krējuma, sāls, pipari, pasniegšanai kazas siera bumbiņas. Biešu salātiem: 400 g vārītu biešu, 200 g kazas siera, 120 g lazdu riekstu, 30 ml baltvīna etiķa, 120 ml eļļas, kressalāti, kukulītis ciabatas maizes, sāls, pipari, cukurs.

Kāpēc foreles receptē bumbieri un kas no tā visa sanāca, skatieties TV3 šosvētdien, 13. oktobrī, pulksten 9.25 no rīta vai arī atkārtojumu Rīgas Centrāltirgus mājaslapā. Pēc raidījuma ēdienu receptes tiks publicētas internetā Rīgas Centrāltirgus mājaslapā.

[augšup]
8 Responses to Trešajā „Garšīgi dzīvojam” raidījumā Lolita Neimane
 1. Centrāltirgus paviljoni sākotnēji bija patedzēti kā cepelīnu jeb dirižabļu angāri. P.S. Labs kulinarijas raidījums! Paldies!

 2. Dainis Greitāns 13.10.2013 at 10:28 Atbildēt

  Labdien!
  Centrāltirgus paviljoni 1912. gadā celti kā angāri dirižabļu (tautā saukti arī par cepelīniem) novietošanai un sākotnēji atradušies Vaiņodes lidlaukā.
  Jaukas un saulainas dienas!

 3. Labdien.
  Atbildes uz konkursa jautājumu.
  Īsti nebija skaidrs, kur var rakstīt atbildes uz konkursa jautājumu.Ēkas, kuras šodien kalpo par tirgus paviljoniem, sākotnēji celtas Kurzemē, Vaiņodē kā vācu armijas gaisa kuģu-cepelīnu -angāri.

 4. Atbilde uz konkursa jautājumu: RCT paviljoni celti kā vācu armijas gaisa kuģu – cepelīnu angāri.

 5. Ēkas, kuras šodien kalpo par tirgus paviljoniem, un kļuvušas par neatņemamu Rīgas unikālo vaibstu, sākotnēji celtas Kurzemē, Vaiņodē kā vācu armijas gaisa kuģu – cepelīnu – angāri.

 6. paviljoni sākotnēji celti cepelīnu/dirižbļu ražošanai

 7. Atbilde konkursam: dirižabļu angāri!

 8. atbildot uz jautajumu – centraltirgus paviljoni tika sākotnēji paredzēti dirižabļu novietnēm.


[augšup]

Komentēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Sīkdatņu iestatījumi
Lietojot šo mājas lapu vai noklikšķinot uz "Pieņemt sīkdatnes", jūs piekrītat šī resursa un trešo pušu sīkdatņu glabāšanai jūsu ierīcē. Jums ir iespēja atteikties no sīkdatņu izveidošanas jūsu ierīcē - izmantojot "Sīkdatņu iestatījumos" pogu "Atteikties no sīkdatnēm".
Sīkdatņu politika
Sīkdatņu iestatījumi
Pieņemt sīkdatnes
Lietojot šo mājas lapu vai noklikšķinot uz "Pieņemt sīkdatnes", jūs piekrītat šī resursa un trešo pušu sīkdatņu glabāšanai jūsu ierīcē. Jums ir iespēja atteikties no sīkdatņu izveidošanas jūsu ierīcē - izmantojot "Sīkdatņu iestatījumos" pogu "Atteikties no sīkdatnēm".
Sīkdatņu politika
Sīkdatņu iestatījumi
Apstiprināt sīkdatnes