19 Dec 2016

Ziemassvētku vecītis iepērkas Centrāltirgū

Nav komentāru

Ziemassvētku vecīša pastkastītē ik gadu nonāk neskaitāmas vēstules no bērniem un pieaugušajiem ar aizkustinoši izklāstītiem sapņiem un sirsnīgiem lūgumiem. Liels bija mūsu pārsteigums, kad neilgi pirms svētkiem Ziemassvētku vecīti sastapām tepat Rīgā –  Centrāltirgū. Nelaidām garām iespēju uzzināt nedaudz vairāk par Vecīša apmeklējuma iemesliem un Ziemassvētku brīnuma radīšanu.

Kas gan jūs atvedis tik tālu prom no mājvietas Lapzemē?

Ziemeļbrieži, kas gan cits! Ho, ho, ho! Redziet, Ziemassvētku gaidīšanas laiks man un visai rūķu saimei ir gada spraigākais darba cēliens. Mums ir darba pilas rokas – gada nogalē manu pastkastīti tukšojam ik stundu. Katru vēstulīti izlasām, un tad jau steidzam pie darba, lai piepildītu svētku sapņus visā pasaulē. Turklāt mums jāseko līdzi tam, kā bērni uzvedas – kurš rātns, kurš blēņojas. Skaidrs, ka pēc šādas brašas rosīšanās mums visiem ir gardi un brangi jāpaēd. Jau pirms krietna laika biju dzirdējis slavējam Centrāltirgū nopērkamo labumu klāstu, līdz pirms gadiem 30-40 piestāju pats pārliecināties. Nudien! Tik daudz gardumu, svaigu un veselīgu produktu vienuviet man citur pasaulē nebija nācies redzēt. Kopš tā laika ik gadu svētku cepeti un citus gardumus gādāju šeit.

Gadu gaitā noteikti esat novērojis, kas ir gaidītākās dāvanas Ziemassvētkos?

Gadu gaitā ilgoto dāvanu ziņā notikušas zināmas izmaiņas. Laiks nestāv uz vietas un teju ik dienu tiek izgudrots kas jauns, attīstītas jaunas tehnoloģijas. Tā ir viena daļa, otra daļa ir tradicionālās dāvanas. Tās ir dāvanas, kuru vērtība ir vairāk emocionāla, kas sniedz mīļumu, prieku un gādīgu rūpju sajūtu. Beidzamajos gados ar prieku vēroju, ka svaru kausi atkal sāk nosvērties par labu šīm sirsnīgajām veltēm.

Vai kādu dāvanu sarūpējat arī šeit – Centrāltirgū?

Protams, ne vienu vien! Regulāri te iegriežos pēc veselīgiem gardumiem bērnu saldumu paciņām. Rūķi jau iegaumējuši gardāko mandarīnu un kraukšķīgāko riekstu tirdzniecības vietas, tādēļ iepirkšanās norit veikli un ērti. Man vienmēr patīk dāvāt siltumu un mīļumu, un kas gan var būt siltāks par sirmas omītes rokām adītām vilnas zeķītēm. Siltumu nes arī saulainā vasaras rītā plūkta zāļu tēja un čaklo bišu vāktais medutiņš. Vēl dabīgās lietas, piemēram, koka rotaļlietas un saimniecības piederumi. Centrāltirgū atrodu arī dāvanas gardēžiem – pikantas mērcītes, oriģinālas receptes, bioloģiskos produktus, arī pa kādai delikatesei. Prieks redzēt, ka ik gadu klāsts kļūst arvien daudzveidīgāks, nāk klāt jauni, kvalitatīvi Latvijā radīti produkti, kas ļauj pārsteigt un iepriecināt gan lielus, gan mazus.

Kas nepieciešams īsta Ziemassvētku brīnuma uzburšanai?rct_zsv_221213-8

Jūs būsiet pārsteigti, bet nekas daudz. Pulciņš mīļu cilvēku, laiks sirsnīgai kopā būšanai un svētku eglīte. Ziemassvētku eglīti esmu dāvinājis cilvēkiem, kas nolēmuši, ka šogad iztiks bez šīs svētku rotas. Un ziniet – citu gadu saņemu vēstules ar aizkustinošiem “paldies” par atjaunoto svētku noskaņu un ticību brīnumam. Ne katru gadu Ziemassvētki var būt balti, bet svētku eglīti, kā arī Adventa vainadziņu mēs katrs varam sarūpēt, lai radītu patiesi svinīgu noskaņojumu. Starp citu, Centrāltirgū ik gadu gan vainadziņi, gan eglītes atrodamas dažādos lielumos un kuplumos, lai derētu katrai mājai un patikšanai.

Ko jūs novēlētu mums visiem Ziemassvētkos?

Esiet kopā. Priecājieties kopā! Atrodiet laiku, lai satiktos ar draugiem un radiniekiem kopīgās pusdienās vai vakariņās un pārrunātu, kas kuram labs un svarīgs noticis aizejošajā gadā. Pasapņojiet! Nav būtiski, vai nākotnes ieceres izteiksiet vārdos vai paturēsiet savās domās un sirdīs – Ziemassvētku laikā izsapņotie sapņi piepildās.

Lai jums visiem nākamajā gada pietiek ideju labiem darbiem un enerģijas to īstenošanai!

[augšup]

Komentēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Sīkdatņu iestatījumi
Lietojot šo mājas lapu vai noklikšķinot uz "Pieņemt sīkdatnes", jūs piekrītat šī resursa un trešo pušu sīkdatņu glabāšanai jūsu ierīcē. Jums ir iespēja atteikties no sīkdatņu izveidošanas jūsu ierīcē - izmantojot "Sīkdatņu iestatījumos" pogu "Atteikties no sīkdatnēm".
Sīkdatņu politika
Sīkdatņu iestatījumi
Pieņemt sīkdatnes
Lietojot šo mājas lapu vai noklikšķinot uz "Pieņemt sīkdatnes", jūs piekrītat šī resursa un trešo pušu sīkdatņu glabāšanai jūsu ierīcē. Jums ir iespēja atteikties no sīkdatņu izveidošanas jūsu ierīcē - izmantojot "Sīkdatņu iestatījumos" pogu "Atteikties no sīkdatnēm".
Sīkdatņu politika
Sīkdatņu iestatījumi
Apstiprināt sīkdatnes